FilmArası Dergisi

Belgesel ve Kısa Film Yarışması’na Başvurular Başladı

Kuzey Amerika’nın ilk ödüllü Türk belgesel ve kısa film yarışması olan 10. Boston Türk Belgesel ve Kısa Film Yarışması’na başvurular başladı.

ABD’nin Boston kentinde 2006 yılından beri her yıl düzenlenen yarışmaya yönetmen ve yapımcılar her kategoride tek filmle katılabilecek. Başvuruları 1 Eylül’de sona erecek yarışmanın finalist filmleri 6-14 Kasım’da Boston Güzel Sanatlar Müzesi, Boston Üniversitesi ve Goethe Enstitüsü’nde seyirci ile buluşacak.

Seyircilerin “En İyi Belgesel” ve “En İyi Kısa Filmi” belirlemek için oy kullanacağı yarışmada jüri, filmlere özel mansiyon ödülleri de verecek. Jüride Harvard Film Arşivi Direktörü Haden Guest, film eleştirmeni Peter Keough, Boston Güzel Sanatlar Müzesi Film Küratörü Carter Long gibi film konusunda saygın isimler yer alıyor.

Ödül alan filmler 2016’da 15. Boston Türk Film Festivali programında da gösterilecek.

Türkiye’de ve dünyadaki tüm yönetmen ve yapımcılara açık ödüllü yarışmaya başvuruda bulunacak filmler için herhangi bir konu ve zaman kısıtlaması bulunmuyor. Ancak filmlerin yarışma başvuru tarihinden önceki iki yıl içinde çekilmiş ve İngilizce altyazılı olması şartları aranıyor. (NTV)

Avatar

Film Arası Dergisi

Temmuz 2010’da yayın hayatına ‘merhaba’ diyen Film Arası Sinema Dergisi, beşinci yılına doğru, yoluna daha emin adımlarla devam ediyor. Kapak dosyaları ve röportajlarıyla her ay sinema gündemine damgasını vuran Film Arası, artan okuyucu kitlesi ile sinema heyecanının paylaşıldığı büyük bir aileye dönüştü.

Yorum Yap

Temmuz 2017