O Sorunun Cevabı Yok!

The Mandalorian dizisinin birinci Sezonu çıkmasıyla Star Wars hayranlarının kafasında birçok soru işareti oluşmaya başladı. En çok sorulan ana sorulardan ilki Yoda Bebek ve onun geçmiş tarihine ilişkin sorulardı. Golden Globe ödüllerinde dizinin yaratıcısı Jon Favreau’ya bu karakter ve bununla ilişkili Star Wars’taki Usta Yoda ile bağlantısının olup olmadığı soruldu. Fakat  verilen cevaplar, ilgili soruları hep belirsiz bırakmaya yönelikti.

Usta Yoda ile Bebek Yoda arasında bir bağlantısının olup olmadığı sorusuna Favreau şunları söyledi: “Eğer bunu söylersem spoiler vermiş olacağım bu yüzden söyleyemem. Fakat  bununla ilgili birçok teori var. Evet kesinlikle Bebek Yoda ve onun kısa tarihi ilgili birçok teori var. Dizi, zaman çizgisinde Jedi’nin Dönüşü filminden sonra oluştu. Ve orijinal serinin fanları hatırlayacaktır ki Yoda sadece ölmekle kalmıyor aslında birden yok oluyordu. Bu yüzden Yoda artık Hayalet Gücü olarak var.”

(Movie Web)

1995 yılında Muğla’nın bir sahil kasabasında doğdu. Lise sonda okuduğu ‘Suç ve Ceza’ adlı romandan çok etkilenerek Sinema-TV bölümünü okumaya karar verdi. Üniversite yıllarında senaryo alanında kendini geliştirmeye çalıştı ve bu dönemde yazdığı kısa metraj senaryolarının birkaçını filme dönüştürdü. Mezun olduktan sonra Film Arası ile tanıştı. Şimdi bu ailenin mensubu olarak yazılar yazmakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.