Batman Sinema Akademisi Başvuruları Başladı

Batman Belediyesi tarafından düzenlenen Batman Sinema Akademisi başvuruları başladı. Yönetmenlik, senaryo ile sinema tarihi ve eleştirmenliği olmak üzere üç ana dalda eğitimim verileceği akademi sonunda öğrenciler kendi filmlerini çekecek. Akademiye başvurular 18 Ocak’ta sona erecek.

Batman Belediyesi tarafından genç yetenekleri sinemaya kazandırmak amacıyla bu yıl ilki yapılacak Batman Sinema Akademisi başvuruları başladı. İki aylık pratik yoğunluklu akademi kapsamında yönetmenlik, senaryo ile sinema tarihi ve eleştirmenliği olmak üzere üç ana dalda eğitim verilecek. Alanının deneyimli isimleri tarafından verilecek eğitimlere katılan öğrenciler akademi sürecinde eğitmenler gözetiminde pratik yapma şansı da bulacak.

Öğrenciler Kendi Filmlerini Çekecek

Yönetmen Bekir Bülbül, senarist ve oyuncu Recep Çavdar ile sinema eleştirmeni Suat Köçer’in eğitmen olarak katılacağı akademide dersler 20 Ocak’ta başlayacak. Teorik eğitim alacak öğrenciler akademi sürecince yazacakları senaryoları eğitmenler gözetiminde filme çekme şansı bulacaklar. Çekilen filmler, Batman Belediyesi tarafından düzenlenecek gala gecesinde sinemaseverlerle buluşacak.

Ustalarla Bir Araya Gelecekler

Batman’da sinema kültürünün gelişmesi ve bu alana yeni yeteneklerin kazandırılması amacıyla, sinema eleştirmeni Suat Köçer’in danışmanlığında düzenlenecek akademiye Türk sinemasının usta isimleri de katılacak. Yurt içi ve yurt dışı film festivallerinden ödüllerle dönen ustalar bir araya gelecekleri öğrencilerle bu alandaki düşünce ve deneyimlerini paylaşacak.

Başvurular 18 Ocak’ta Sona Eriyor

Batman Sinema Akademisi başvuruları 18 Ocak’ta sona erecek. 20 Ocak’ta başlayacak eğitimler iki ay sürecek. Adaylar, akademiyle ilgili detaylı bilgiye belediyenin web sitesi üzerinden ulaşabilecek. Akademiye başvurular yine belediyenin web sitesi üzerinden gerçekleşecek. Akademiye 18 – 35 yaş aralığındaki herkes başvurabilecek.

 

 

 

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir