Batı Yakası Hikayesi’nin Fragmanı Yayınlandı

Ödüllü yönetmen Steven Spielberg’ün müzikal “Batı Yakasının Hikayesi” nin yeni film uyarlamasının ilk fragmanı yayınladı.

Pulitzer Ödülü sahibi Tony Kushner’ın senaryosundan Oscar® ödüllü Steven Spielberg’ün yönettiği “Batı Yakasının Hikayesi”, 1957 New York City’deki şiddetli rekabetlerin ve genç aşkların klasik öyküsünü anlatıyor. 

Filmde, sevilen yıldızlar Ansel Elgort (Tony) ; Rachel Zegler (María); Ariana DeBose (Anita); David Alvarez (Bernardo); Mike Faist (Riff); Josh Andrés Rivera (Chino); Ana Isabelle (Rosalia); Corey Stoll (Teğmen Schrank); Brian d’Arcy James (Memur Krupke); ve Rita Moreno (Tony’nin çalıştığı köşe mağazasının sahibi Valentina olarak) yer alıyor.. Academy®, Emmy®, GRAMMY®, Tony® ve Peabody Ödülleri’ne layık görülen üç sanatçıdan biri olan Moreno, aynı zamanda filmin yönetici yapımcılarından biri olarak da filmde yer alıyor.

Filmin yapımcıları Spielberg, Oscar adayı yapımcı Kristie Macosko Krieger ve Tony Award ödüllü yapımcı Kevin McCollum.

Arthur Laurents’ın kitabı, Leonard Bernstein’ın müziği, Stephen Sondheim’ın sözleri ve Jerome Robbins’in konsept, yönetmenlik ve koreografisi ile “Batı Yakasının Hikayesi” 1957’deki orijinal Broadway gösterisinden beyazperdeye uyarlandı.

Batı Yakasının Hikayesi, 10 Aralık 2021’de sinemalarda…

Yayınlanan fragmanı izlemek için : https://www.youtube.com/watch?v=Ib2rpAGWMQI

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir