Başvurular Sürüyor

Korkut Ata Türk Dünyası Film Festivali’nde  bu yıl  Uzun Metraj Kurmaca Film Yarışması ve  Belgesel Film Yarışmasına katılacak filmler için başvurular  başladı.

5 Eylül 2022 tarihine kadar sürecek film başvuruları www.korkutatafilmfestivali.com  sitesi üzerinden yapılabilmektedir.

Birincisi İstanbul’da yapılan ve yarışma bölümlerine Türkçe konuşan ülkelerden filmlerin katıldığı 2. Korkut Ata Türk Dünyası Film Festivali,  1 – 5 Kasım 2022 tarihlerinde, ‘2022 Türk Dünyası Kültür Başkenti’ seçilen Bursa’da gerçekleştirilecektir.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın destekleriyle Uluslararası Sinema Derneği tarafından gerçekleştirilen festivalde Türkçe ve lehçelerinin konuşulduğu geniş coğrafyadan kurmaca ve belgesel film yarışmaları düzenlenmiş, değişik bölümlerde toplam 42 film gösterilmişti.

Türk devletlerinden 160 civarında sanat insanı konuğun katıldığı festivalde Türk Cumhuriyetleri arasında sinema işbirliğini gerçekleştirecek önemli adımlar atılmış, sinema destek fonu protokolünün imzalanması ve sinema zirvesinin geniş katılımlarla gerçekleşmesi sağlanmıştı.

Yine aynı coğrafyadan filmlerin ve konukların katılacağı 2. Korkut Ata Türk Dünyası Film Festivali, bu yıl da film yapım desteği, onur ödülleri, sinema okulu ve sinema zirvesi gibi yan etkinliklerle daha da zenginleşerek yoluna devam ediyor, yarışma ve özel bölümleriyle Türk Dünyası sinema birliği yolunda önemli adımlar atıyor.

Korkut Ata Türk Dünyası Film Festivaline katılmak isteyen sinemacılar için son başvuru tarihi 05 Eylül 2022.

Yarışma yönetmelik ve başvuru formlarına www.korkutatafilmfestivali.com adresinden ulaşılmaktadır.

PAYLAŞ

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.