Bağımsız Filmlere Destek Geliyor

Anadolu Kültür ve !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali’nin ortaklığıyla kurulan Yeni Film Fonu, bağımsız sinemacılara destek olacak.

Açık Toplum Vakfı’nın ana desteği, Atlas Post Production özel post-prodüksiyon desteği, Mehmet Betil ve Ali Betil’in bireysel destekleriyle başlatılan Yeni Film Fonu, Türkiye’nin ilk bağımsız film fonu olacak.

Anadolu Kültür ve !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali’nin ortaklığıyla kurulan ve bu yıl ilk çağrısı açılan Yeni Film Fonu’nun tanıtım kokteyli 12 Şubat Perşembe günü 18:30’da Cezayir Bahçe’de yapılacak. Açık Toplum Vakfı’nın ana desteği, Atlas Post Production özel post-prodüksiyon desteği, Mehmet Betil ve Ali Betil’in bireysel destekleriyle başlatılan Yeni Film Fonu, yıl içinde iki kez başvurulara açılacak ve değişime yol açan, en geniş tanımıyla insan haklarını, eşitlik ve özgürlüğü ilke edinen, azınlığın sesi olan dayanışmacı filmlere destek olacak.

Anadolu Kültür Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala, !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali Yönetmeni Serra Ciliv ve Yeni Film Fonu Koordinatörü Zeynep Güzel’in konuşmacı olacağı tanıtım kokteylinde, Yeni Film Fonu’nun bu yılki jüri üyeleri de açıklanacak.

Yeni Film Fonu nedir?

Yeni Film Fonu kendimizle, birbirimizle ve gezegeni paylaştığımız diğer canlılarla barış içinde yaşayabildiğimiz bir dünyanın hayaliyle yola çıkıyor. Biçim ve içerikte dönüştürücü hikâyeleri, türler arası sınırları zorlayan anlatımları, farklı karşılaşmaları ve deneyimleri gündeme getiren projeleri katkısıyla güçlendirmeyi hedefliyor. Çok sesliliği teşvik eden bir platform yaratarak, bağımsız sinema üretiminin gelişmesine olanak tanıyor.

Ayrıntılı bilgi için:
İrem Argat
T: 0537 230 97 56
E: info@yenifilmfonu.org

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir