FilmArası Dergisi

Aylan’ın Dramı Kısa Film Oldu

Yunanistan’a geçmeye çalışırken bindikleri botun batması sonucu yaşamını yitiren ve Bodrum’da kıyıya vuran 3 yaşındaki Aylan Kurdi’nin yaşamını anlatan kısa film çekildi.

Yapımcı Selahattin Çelik, Aylan’ın cansız bedeninin kıyıya vurmasının, dünya devi ülkelerin göçmen sorununa sessiz kaldığı bir dönemde yaşandığını söyledi ve şöyle devam etti:

“Savaştan kaçan Suriyelilere karşı Türkiye haricindeki ülkeler, sürekli dışlayan bir tutum içinde bulunuyor. Denizden cesetler çıkarken o insanların yaşadıklarını anlayabilmek ve yardım etmek gerekiyor. Buna rağmen dünya devi olduğunu iddia eden ülkeler çekimser duruyor, Suriyelileri ülkelerine almak istemiyorlar. Bu filmle Suriyeli Aylan ve nicelerinin yaşadığı dramı anlatmak istedik.”

Film Arası Dergisi

Temmuz 2010’da yayın hayatına ‘merhaba’ diyen Film Arası Sinema Dergisi, beşinci yılına doğru, yoluna daha emin adımlarla devam ediyor. Kapak dosyaları ve röportajlarıyla her ay sinema gündemine damgasını vuran Film Arası, artan okuyucu kitlesi ile sinema heyecanının paylaşıldığı büyük bir aileye dönüştü.

Yorum Yap

Temmuz 2017