FilmArası Dergisi

Ayhan Sonyürek ile Senaryo Atölyesi Başlıyor

MiM Sanat Merkezi Sinema birimi, bahar dönemini “Ayhan Sonyürek ile Senaryo Yazarlığı Atölyesi”yle açıyor.

Anadolu Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Sinema-Televizyon bölümü mezunu Ayhan Sonyürek; çıraklık dönemi olarak adlandırdığı “Süper Baba”, “İkinci Bahar” dizilerinin ardından kendi kurduğu ekiplerle “Hanımın Çiftliği”, “Kurşun Yarası”, “Kırık Kanatlar”, “Karadağlar”, “Benim İçin Üzülme”, “Sil Baştan”, “Karakolda Ayna var”, “Mavi Kelebekler”, “Aşk Meydan Savaşı” dizilerinin de yer aldığı 30’ u aşkın senaryonun yazarıdır. “Unutulmayanlar” ve “İyi Biri” adlı sinema filmlerinin senaristi ve yönetmenidir. Halen dizi ve film senaryo çalışmaları sürmektedir.

Atölyede; bir fikrin geliştirilmesi, karakter yaratma, sinopsis, öykü, öyküleme, tretman ve diyalog yazımı gibi temel bilgiler verilecektir. Atölye sonunda karakter analizleri, sinopsis ve öykü yazımı tamamlanmış olacaktır. Katılımcılar, oluşturdukları bir fikri, atölye sonunda sinema veya dizi film projesi olarak sunulabilecek hale getireceklerdir.

10 hafta sürecek atölye iki alternatif grup olarak açılıyor. 27 Nisan Perşembe günü başlayacak olan haftaiçi grubu 19:00-22.30 arasında; 29 Nisan Cumartesi günü başlayacak olan haftasonu grubu 12:00-15:30 arasında çalışacaktır.

Atölyeye katılım için son kayıt tarihi 23 Nisan ’17 Pazar.

Avatar

Film Arası Dergisi

Temmuz 2010’da yayın hayatına ‘merhaba’ diyen Film Arası Sinema Dergisi, beşinci yılına doğru, yoluna daha emin adımlarla devam ediyor. Kapak dosyaları ve röportajlarıyla her ay sinema gündemine damgasını vuran Film Arası, artan okuyucu kitlesi ile sinema heyecanının paylaşıldığı büyük bir aileye dönüştü.

Yorum Yap

Temmuz 2017