Avatar Ekibi Setlere Dönüyor

Coronavirüs salgını nedeniyle çekimleri durdurulan Avatar 2’nin devam etmesi için çalışmalara başlandı. Açıklananlara göre yönetmen James Cameron ve yapımcı Jon Landau, Los Angeles’ta başladıkları yolculuklarını Yeni Zelanda Wellington’a iniş yaparak sonlandırdı.

Avatar 2’nin yönetmeni James Cameron ve yapımcısı Jon Landau filmin çekimlerine yakın zamanda devam edileceğini daha önce müjdelemişlerdi. Bunun en güvenli şekilde nasıl yapılacağını araştırdıklarını söyleyen ikili, Yeni Zelanda’ya giderek çalışmalarına orada devam etme kararı aldı.  Cameron ve Landau’nun Pazar günü Wellington’a iniş yapmalarına rağmen çekimlerin bir süre daha başlamayacağı duyuruldu. 54 yolcu ile birlikte şehre gelen yönetmen ve yapımcı, 14 günlük karantina sürecine girecek. Jon Landau, Yeni Zelanda’ya varmalarıyla ilgili Instagram’dan bir gönderi paylaştı.

Mart ayında Avatar 2’nin çekimlerine ara verilmişti. Geçtiğimiz hafta içerisinde filmin konusundan bahsedildi. Landau, filmin Sully ailesini odağına alacağını açıkladı. Evlerini terk etmek zorunda kalan Jake ve Neytiri, Pandora’nın dışına çıkacak ve yeni yerler keşfedeceklerdir. Bu yeni yerler de genellikle suyun altında ya da üstünde olacaktır. Landau ayrıca, Avatar serisinin Peter Jackson’ın Yüzüklerin Efendisi serisi gibi olmasını istediklerini belirtmişti. Dört yeni Avatar filmi için stüdyoyla anlaşma yapıldı. 2021, 2023 , 2025 ve 2027’de vizyona girecek olan filmlerden Avatar 2 için 16 Aralık 2021 tarihi takvimlerde işaretlendi.

Avatar 2’de orijinal filmden tanıdığımız Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver, Joel David Moore, Dileep Rao gibi isimler yeniden karşımıza çıkacak. Devam bölümlerinde Kate Winslet, Edie Falco, Vin Diesel ve Michelle Yeoh’un onlara katılması bekleniyor.

(Beyazperde)

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir