Atlas 1948’de Bahar Filmleri

Beyoğlu Kültür Yolu’nun merkezinde yer alan ve yenilenen dijital alt yapısı ile film festivalleri, gala, ülke sinemaları ve vizyon filmlerinin yanı sıra sahne sanatları ve konserlere de ev sahipliği yapan Atlas 1948 Sineması, Nisan ayının büyük bölümünü çocuklara ayırıyor.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Atlas 1948’de, Çocuk Filmleri Seçkisi ile kutlanacak. 23 Nisan Cumartesi günü “Deniz Kızı Ponyo”, 24 Nisan Pazar “Sihirli Müze”, 30 Nisan Cumartesi ise “Ayı Kardeşler: Fantastik Dünyalar” ve “Ayı Kardeşler: Eyvah Ayılar Küçüldü” Atlas 1948’de izlenebilecek.

29 Nisan Cuma günü Tony Manero, No, Jackie, Neruda gibi yapımlara imza atan Pablo Larraín’in yönettiği “Ema” ile açılan “Bir Teatral Kadınlar Film Seçkisi”, Ünlü Fransız şarkıcı Edith Piaf’ın hayatını konu alan Kaldırım Serçesi ve Amerika şampiyonu buz patenci Tonya Harding’in kariyeri ve 1994 yılındaki komplo skandalına odaklanan “Ben, Tonya” filmi ile devam edecek.

Bir Teatral Kadınlar Film Seçkisi – 29 Nisan Cuma

16:00: EMA 

Dram | 2019 | İspanyolca; Türkçe altyazılı / 102 dk 

Tony Manero, No, Jackie, Neruda gibi yapımlara imza atan Pablo Larraín’in yönettiği Ema, eşiyle birlikte evlat edindikleri genç oğullarının neden olduğu bir olay sonrası evliliği dağılmaya yüz tutan Ema’nın hikâyesini anlatıyor. Gael García Bernal ve Mariana di Girolamo’nun başrollerinde yer aldığı film, evlat edindikleri 12 yaşındaki oğullarının sebep olduğu bir trajedi yüzünden evlilikleri dağılan bir çiftin sarsıcı hikâyesini anlatıyor. Dansçılık kariyeri istediği gibi gitmeyen Ema, bu olayın etkisiyle başa çıkabilmek için yeniden dansa sarılır.

Yönetmen: Pablo Larraín

18:00 KALDIRIM SERÇESİ

Dram – Biyografi | 2007 | Fransızca; Türkçe altyazılı/140 dk

Ünlü Fransız şarkıcı Edith Piaf’ın hayatını konu alan Kaldırım Seçesi, şarkıcının çocukluğundan ölümüne kadar olan sürede, başarılarını, özel hayatındaki çöküşleri ve hayal kırıklarını ele alıyor. Olivier Dahan imzalı film, genç oyuncu Marion Cotillard’ın etkileyici performansına sahne oluyor.

Yönetmen: Olivier Dahan

20:30: BEN; TONYA

Dram – Biyografi – Spor| 2017 | İngilizce; Türkçe altyazılı/120 dk 

İlk olarak Toronto Uluslararası Film Festivali’nde gösterilen I, Tonya; Amerika şampiyonu buz patenci Tonya Harding ve eski eşi Jeff Gillooly’la gerçekleştirilen bir röportaj üzerinden kaleme alınarak Harding’in kariyeri ve 1994 yılındaki komplo skandalına odaklanıyor. Varoşlardan çıkıp gelen, pek çok önyargıya rağmen Amerika Şampiyonu olan Tonya Harding, kendi jenerasyonunun en yetenekli buz patencilerindendir. Üçlü Axel hareketini yapabilen tek Amerikalı kadın sporcu olmasına karşın, skandallar ve aykırı tavırları nedeniyle Amerikan halkı ve medyasıyla yıldızı bir türlü barışmaz. Tüm engellere karşın hırsla Olimpiyat Oyunları’na hazırlanan Tonya’nın hayatı, rakibi Nancy Kerrigan’a yapılan bir saldırıya adının karışmasıyla alt üst olur. FBI da soruşturmaya dahil olunca Tonya Harding, hayattaki en büyük tutkusundan ömür boyu men edilmekle karşı karşıya kalacaktır.

Yönetmen: Craig Gillespie

Ben, Tonya Filmi 30 Nisan Cumartesi saat 20:00’de yeniden izlenebilecek.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.