Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali Jürisi Açıklandı

“Kurmaca”, “Canlandırma – Animasyon” ve “Belgesel” kategorilerinde amatör ve profesyonel sinemacıların yarıştığı ve Forum Mersin tarafından düzenlenen 7. Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali’nin bu yılki jüri üyeleri belli oldu. Başvuruların 6 Nisan’a kadar süreceği festivalin gala gecesi 12 Mayıs’ta gerçekleştirilecek.

Türk sinemasının usta yönetmeni Atıf Yılmaz anısına bu yıl yedincisi düzenlenen Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali, bu yıl da başta Deniz Türkali olmak üzere Türk sinema dünyasının pek çok seçkin oyuncu, akademisyen ve yönetmenini jüri koltuğunda buluşturuyor. Üç kategoride gerçekleştirilecek yarışmanın jüri üyeleri şöyle sıralanıyor:

Son başvuru tarihinin 6 Nisan olarak belirlendiği “Kurmaca”, “Belgesel” ve “Canlandırma/Animasyon” türünde filmler, Oyuncu Deniz Türkali, Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölüm Başkanı Prof. Dr. Y. Gürhan Topçu ve Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi Yrd. Doç. Dr. Hakan Erkılıç’tan oluşan Ön Seçiciler Kurulu değerlendirmesinden geçmek için mücadele edecek.

Kurmaca dalında eserlerini yarıştıracak olan katılımcılar; yönetmen Barış Pirhasan, yönetmen Emine Emel Balcı ve senaryo yazarı-yönetmen Ayhan Sonyürek’in yer aldığı jüride yarışacak. Belgesel dalındaki eserleri; yönetmen Berke Baş, yönetmen Bingöl Elmas ve görüntü yönetmeni Eyüp Boz değerlendirecek. Canlandırma/Animasyon kategorisinde ise filmler; yönetmen Yonca Ertürk, yönetmen Özgür Atamer ve Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Levent Mercin’in jüri üyeliğinde yarışacaklar.

Gala Gecesi 12 Mayıs’ta

12 Mayıs 2018’de gerçekleşecek olan gala gecesinde her kategoriden bir eser sahibi, birincilik ödülü olan 7.000’er TL’nin sahibi olacak.

Jürinin finale kalan filmler arasından belirleyeceği üç eser sahibi ise Forum Mersin Kurmaca Özel Ödülü olan 3 bin TL, Belgesel Jüri Özel Ödülü olan 3 bin TL ve Animasyon Jüri Özel Ödülü olan 3 bin TL’nin sahibi olacak.

Forum Mersin, Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü, Daraba Film Medya Event işbirliği ve Digiturk Medya Sponsorluğu’nda sinema ile ilgilenen herkese açık olan yarışmaya katılmak isteyenler www.atifyilmazkisafilm.com adresindeki uygulama üzerinden 6 Nisan Cuma günü saat 18:00’a kadar başvuru yapabilirler.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir