Asya’nın Oscarları, Türk Filmleriyle Dalgalanacak

BAPFF’in resmi programı kapsamında Asia Pacific Screen Academy’nin, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Avustralya Dışişleri ve Ticaret Bakanlığı ortaklığında bu yıl ilk kez düzenlediği kültür etkinliği “Turkish Waves”; 19-29 Kasım 2015 tarihlerinde Avustralya’nın Brisbane şehrinde gerçekleşecek!

“Asya’nın Oscarları” olarak bilinen 9. Asya Pasifik Film Ödülleri (Asia Pacific Screen Awards-APSA) ve 2. Brisbane Asia Pacific Film Festivali (BAPFF) kapsamında düzenlenen “Turkish Waves” etkinliğinin küratörlüğünü, aynı zamanda APSA Academy üyesi olan yapımcı Zeynep Özbatur Atakan üstleniyor.

“Turkish Waves”; BAPFF’in resmi programı kapsamında, klasikleşmiş Türk filmlerinden yeni akım filmlere uzanan 9 filmlik çok özel bir seçkiyi sinemaseverlerle buluşturacak. 9. Asya-Pasifik Film Ödülleri’nde aday olan “Abluka” (Emin Alper), “Anayurdu” (Senem Tüzen) ve “Mustang”in (Deniz Gamze Ergüven) yanı sıra “Umut” (Yılmaz Güney), “Gelin” (Ömer Lütfi Akad), “Kasaba” (Nuri Bilge Ceylan), “Kuzu” (Kutluğ Ataman), “Nefesim Kesilene Kadar” (Emine Emel Balcı) ve “Sarmaşık” (Tolga Karaçelik) filmleri yer alıyor.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir