ARUFF’un Jüri Başkanı Murat Pay

22- 27 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek olan 7. Âlemlere Rahmet Uluslararası Kısa Film Festivali’nin Ulusal Jüri Başkanlığını Yönetmen Murat Pay üstlenecek

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün desteği Siyer Vakfı ve Fidan Sanat Vakfı’nın ortak organizasyonu ile gerçekleşecek olan 7.Âlemlere Rahmet Kısa Film Festivali’nin Ulusal Jürisine “Mâşuk’un Nefesi”, “Mirâciyye Saklı Miras” ve “Dilsiz” gibi filmleriyle tanıdığımız yönetmen Murat Pay başkanlık edecek.

Yönetmen, kurmaca belgesel tarzında çekilen ve Mevlid geleneğinin meşkini usta-çırak ilişkisi bağlamında hikâye eden “Mâşuk’un Nefesi” filminin dünya prömiyerini FIDMarseille’de yaptı. Dünya prömiyerini 25. Saraybosna Film Festivali‘nde yaptığı “Dilsiz” filmiyle de birçok festivalden ödüller aldı.

Filmleriyle medeniyet, tarih ve kültür ile yüzleşmeyi önemseyen Murat Pay,filmlerinde tasavvufa, gelenekli sanatlara sıklıkla yer veriyor.

Festivalin Kısa Film Yarışmasına Başvurular Devam Ediyor. Son Başvuru Tarihi: 31 Ekim

Kısa metrajlı filmler üretilmesinin desteklenmesi amacıyla Siyer Vakfı ve Fidan Sanat Vakfı tarafından organizasyonu gerçekleştirilen 7. Âlemlere Rahmet Kısa Film Festivali’nin Kısa Film Yarışması”na başvurular devam ediyor.

31 Ekim 2021 tarihine kadar Filmfreeway adresinden katılımların kabul edileceği yarışma bölümüne kısa kurmaca, belgesel ya da animasyon (canlandırma) türündeki filmler başvurabilecek.

Başvuru ve Detaylı Bilgi İçin:

Festival için tüm detaylı bilgiye www.alemlererahmetfilm.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Başvuruları https://filmfreeway.com/mercytouniverse adresinden yapabilirsiniz.

Film başvurusu ve diğer sorularınız için:  info@alemlererahmetfilm.com adresi ile iletişime geçebilirsiniz.

 

 

 

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir