Antalya’da Yarışma Jürisi Belli Oldu

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 52. Uluslararası Antalya Film Festivali yarışma filmleri, usta ellere emanet. Dünya sinemasının saygın isimleri, 29 Kasım – 6 Aralık 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek festivalin Uluslararası Jürisi için bir araya geldi.

Uluslararası Jüri, Türkiye’den iki filmin de yer aldığı 10 filmlik yarışma seçkisini izledikten sonra sonuçları, 6 Aralık akşamı Cam Piramit’te gerçekleştirilecek kapanış töreninde açıklayacak. 52. Uluslararası Antalya Film Festivali Uluslararası Yarışma’da bu yıldan itibaren En İyi Film ödülünün yanı sıra En İyi Yönetmen, En İyi Senaryo, En İyi Müzik, En İyi Kadın Oyuncu ve En İyi Erkek Oyuncu kategorilerinde de ödül verilecek. Bu yıl ayrıca yarışmanın en iyi filmi 50.000 Euro para ödülü kazanacak.

İzlanda sinemasının usta isimlerinden FRIDRIK THOR FRIDRIKSSON’un başkanlık edeceği jüride, Amerikan bağımsız sineması kökenli olmasına rağmen “Alacakaranlık / Twilight”ın yönetmenliğini üstlenerek kendini anaakım sinemada da kanıtlamış olan kadın yönetmen CATHERINE HARDWICKE, Romanya sinemasından dünyaya açılan genç ve başarılı oyuncu ANAMARIA MARINCA, gerilim sinemasının başyapıtlarından “Jaws”un senaristi CARL GOTTLIEB, geçtiğimiz yıl “Kuzu” ile ikinci kez Altın Portakal kazanan oyuncu NESRİN CAVADZADE, sayısız Hollywood efsanesini ilk kez kamera önüne çıkaran ve “Star Wars” gibi kilometre taşlarının da kast direktörlüğünü üstlenmiş olan DIANNE CRITENDEN ve Belçika sinemasının bol ödüllü, sıradışı yönetmeni DOMINIQUE DERRUDERE 52. Uluslararası Antalya Film Festivali’nin Uluslararası Yarışma Jürisi’ni oluşturuyor.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir