Ankara Film Festivali Seçici Kurulları Belli Oldu

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen ve Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı tarafından 32. kez düzenlenecek olan Ankara Film Festivali yarışmalarının seçici kurulları belli oldu. 4-12 Kasım 2021 tarihleri arasında Kızılay Büyülü Fener Sineması’nda gerçekleşecek festivalin Ulusal Film Yarışması birbirinden değerli filmlere ev sahipliği yapıyor. Ulusal Film Yarışmaları kapsamında uzun, kısa ve belgesel filmleri yer alıyor.

Geçen yıl olduğu gibi pandemi koşullarında sinemaseverler ile buluşmaya hazırlanan festival, alınan sağlık önlemleri ve yarı kapasite uygulaması ile 32. yıla hazır.

Bu yıl birbirinden değerli birçok filmin ve ismin boy göstereceği festivalin ulusal uzun film yarışması seçici kurul üyeleri arasında; çeşitli festivallerden ödül ve övgüler toplayan Çoğunluk ve Rüzgarda Salınan Nilüfer filmlerinin yönetmeni Seren Yüce, oynadığı birçok karaktere hayat kazandıran ve son olarak Aşk Büyü Vs. ile birden fazla festivalde En İyi Kadın Oyuncu ödülü kazanan oyuncu Selen Uçer, Sivas, Çoğunluk, Albüm, Kronoloji ve Babamın Sesi gibi başarılı birçok filmin sanat yönetmenliğini gerçekleştiren Meral Efe Yurtseven, tiyatro ve sinemaya ömür adamış yazar ve yönetmen Vecdi Sayar ve Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi, İletişim ve Tasarım Bölüm Başkanı ve medya sanatçısı Andreas Treske yer alacak.

Ulusal Kısa Film Yarışma seçiciler kurulunda; senarist ve yönetmen Banu Sıvacı, birçok projede yer alan başarılı oyuncu Alican Yücesoy ve senarist, yönetmen Müfit Can Saçıntı yer alacak.

Ulusal Belgesel Film Yarışması seçiciler kurulunda ise bu yıl birbirinden değerli isimler yer alıyor. Muhabirlik, program yapımcılığı gibi pek çok alanda çalışmalar yürüten belgesel yönetmeni Mustafa Ünlü, son yıllarda göç, kadına yönelik şiddet ve kadın emeği gibi konularda belgeseller üreten Güliz Sağlam ve Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde akademisyen olarak görev alan ve belgesel üzerine yoğunlaşan, Altyazılı Rüyalar: Avrupa Göçmen Sineması kitabı bulunan Özgür Yaren yer alacak.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir