Anime Severlere İyi Haber

mangAnime Türkiye sitesinin, Haziran’a kadar her ayın ikinci Cumartesi günü düzenlenecek anime film gösterim ve atölye çalışmaları devam ediyor.

Etkinlik dizisinde her ay önemli bir anime film klasiği gösteriliyor ve ardından da çözümlemesi yapılıyor. Atölye bölümlerinde filmlerin yapım, konu, tema, hikâye, karakterler ve çeşitli ayrıntılarından bahsediliyor. Düzenlenecek olan her atölye sonunda yapılacak çekilişlerde, etkinliğe katılanlar arasından bir kişi, Kuzgun Çizgiromanevi’nin hediyesi olan bir Türkçe manga seti kazanacak. Etkinlikler tüm sinema ve anime meraklılarına açık ve ücretsiz olarak yapılacak. Etkinlikler için başlangıç saati 13:00.

İkinci etkinlikte bir bilimkurgu klasiği olan Eve no Jikan (Time of Eve) yer alacak.

İstanbul, March 7, 2016 – mangAnime Türkiye sitesinin, Haziran’a kadar her ayın ikinci Cumartesi günü düzenlenecek anime film gösterim ve atölye çalışmaları devam ediyor.

Etkinlik dizisinde her ay önemli bir anime film klasiği gösteriliyor ve ardından da çözümlemesi yapılıyor. Atölye bölümlerinde filmlerin yapımından, konularından, temalarından, hikayelerinden, karakterlerinden ve çeşitli ayrıntılarından bahsediliyor. Tasarım Atölyesi Kadıköy’de düzenlenecek olan her atölye sonunda yapılacak çekilişlerde, etkinliğe katılanlar arasından bir kişi, Kuzgun Çizgiromanevi’nin hediyesi olan bir Türkçe manga seti kazanacak.

Etkinlikler tüm sinema ve anime meraklılarına açık ve ücretsiz, tüm etkinlikler için başlangıç saati 13:00. Gösterilecek bütün filmler Japonca seslendirmeli ve Türkçe altyazılı olacak. Mart-Haziran arası etkinliklerin tarihleri aşağıdaki gibi:

– 12 Mart 2016, Cts. / Eve No Jikan: The Movie (Merve Çay, Burak N. Aydın)

– 09 Nisan 2016, Cts. / Summer Wars (Burak N. Aydın, Merve Çay)

– 14 Mayıs 2016, Cts. / Ninja Scroll (Merve Çay, Bülent Tellan)

– 11 Haziran 2916, Cts. / Escaflowne: The Movie (Burak N. Aydın, Merve Çay, Bülent Tellan)

 

Tasarım Atölyesi Kadıköy (TAK)

Rasimpaşa Mah. Duatepe Sok. 61, Kadıköy, 34722 / İstanbul

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir