Anime ve Manga Kitabı Çıktı

Japon Sineması Platformu’nun kolektif olarak 10 yazarın imzasını taşıyan “Tezuka’dan Miyazaki’ye Anime ve Manga” kitabı çıktı!

Japon Yayınları’ndan çıkan kitap, Gökhan Kuloğlu tarafından hazırlandı. Platformun yazarlarından Ahmet Ziya Sekendiz, Birsen Albayrak, Ercan Gürova, Hafize Mutlu, Mustafa Emre Özgen, Olca Karasoy, Rafet Kaan Moral, Su Tunç ve Yeter Şeko’nun yazıları yer alıyor.

Kitabın açıklamasında şunlar dile getiriliyor:

Japon Sineması Platformu (JSP) olarak çıktığımız yolculukta Doğu’nun Güneşi Japonya topraklarında farklı kültür öğelerine dokunduk, farklı metinlerin satırları arasında kaybolduk ve yolculuk sonucunda 10 yazar olarak bu kitapta buluştuk.

Bu kitabı oluşturma fikri, JSP’de yazmış olduğumuz anime ve manga metinlerine, aylık Japon Sinema E-Dergisi’nde (yeni adıyla YATTAA Dergisi) yayınladığımız makalelere dayanmaktadır. Yazar arkadaşlarla kafa kafaya vererek anime ve manganın çok sevildiği ülkemize bir başucu kaynağı kazandırma fikrinde buluştuk. Türkiye’de tam anlamıyla 90’lı yılların başlarında tanıştığımız animelerin sihirli dünyasına tanıklık eden milyonlarca kişiye anime ve mangayı daha yakından tanımak isteyenler için bu kitabı hazırladık.

Kitapta anime ve manga dünyasında en çok merak edilen “anime ve manga nasıl yapılıyor?”, “yapımda kimler çalışıyor”, “anime ve manga ne anlatıyor” gibi önemli sorulara cevaplar veriyoruz.

Kitap Idefix, D&R, Babil, Kitapyurdu, Nobel Kitap, Oda Kitap, Gezmeci.net, Sözcü Kitabevi, Eganba, Kitap Burada, Mega Kitap, Kitapzen gibi adreslerden temin edilebiliyor.

 

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir