Altın Koza’da Yarışacak Filmler Belli Oldu

Bu yıl 28. kez düzenlenecek Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nde yarışacak filmler belli oldu.

13-19 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek 28. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nde; Nisan Dağ’ın Bir Nefes Daha, Barış Sarhan’ın Cemil Şov, Hakkı Kurtuluş ve Melik Saraçoğlu’nun Dermansız, Erdal Rahmi Hanay’ın Fuad, Sinan Sertel’in İçimdeki Kahraman, Erkan Tahhuşoğlu’nun Koridor, Muhammet Çakıral’ın Lacivert Gece, Tufan Taştan’ın Sen Ben Lenin, Ahmet Necdet Çupur’un Yaramaz Çocuklar, Mehmet Ali Konar’ın Zin ve Ali’nin Hikayesi adlı filmleri Altın Koza ödülleri için heyecan yaşayacak.

Altın Koza için yarışacak filmlerden; yönetmenliğini Hakkı Kurtuluş ve Melik Saraçoğlu’nun yaptığı Dermansız ile Erdal Rahmi Hanay’ın yönettiği Fuad, dünya prömiyeri ile Adana izleyicisi ile buluşacak. Dünya prömiyerini yarışma kapsamında gerçekleştirecek diğer filmler ise; yönetmenliğini Sinan Sertel’in yaptığı İçimdeki Kahraman, Erkan Tahhuşoğlu’nun yönettiği Koridor ve Muhammet Çakıral’ın yönettiği Lacivert Gece olacak.

Yarışma finalistlerinden Nisan Dağ’ın ikinci filmi Bir Nefes Daha dünya prömiyerini 24. Tallinn Black Nights Film Festivali’nde yaptı. Barış Sarhan’ın ilk sinema filmi olan Cemil Şov da Altın Koza için yarışacak filmlerden. 43. Moskova Film Festivali’nde ilk kez seyirci karşısına çıkan Sen Ben Lenin ise yönetmen Tufan Taştan’ın ilk uzun metraj filmi. Ahmet Necdet Çupur’un ilk uzun metraj filmi Yaramaz Çocuklar belgeseli, prömiyerini gerçekleştirdiği 2021 Visions du Reel’de Jüri Özel Ödülü aldı. Belgesel Türkiye’de ilk kez Adana’da gösterilecek. Altın Koza ödüllerinin son adayı ise Mehmet Ali Konar’ın yönettiği Zin ve Ali’nin Hikayesi.

28.Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nde bu yıl filmler; “Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması”, “Uluslararası Kısa Film Yarışması”, “Ulusal Öğrenci Kısa Film Yarışması” ve “Adana Kısa Film Yarışması” olmak üzere toplam 4 kategoride yarışacak. Sinemaseverlerin merakla beklediği “Altın Koza Ödülleri” 18 Eylül 2021 Cumartesi gecesi düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.

 

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir