Altın Boğa’da Başvurular Başladı

18. Uluslararası Altın Boğa Kısa Film Yarışması’nın başvuruları başladı.

İstanbul Erkek Lisesi sinema kulübü tarafından düzenlenen “18.Uluslararası Altın Boğa Kısa Film Yarışması“nın başvuruları açıldı. Lise düzeyinde herkesin katılabildiği yarışmanın sonuçları 2021 Haziran tarihinde açıklanacak ve ardından jüri üyelerinin belirlediği kazananlar, 10.000 TL’lik ödül havuzundan ödüllerini almaya hak kazanacaklar.

Düzenlendiği yıllar boyunca Türkiye’nin farklı illerinden ve Dünya’nın farklı kültürlerinden 5000’i aşkın kısa film başvurusu alan yarışmanın jüri koltuğunda bugüne kadar Ahmet Mümtaz Taylan, Erkan Can, Hasibe Eren, Mert Fırat, Nuri Bilge Ceylan, Yekta Kopan ve Zeki Demirkubuz gibi pek çok alanında yetkin yönetmen, oyuncu ve sinema eleştirmeni oturdu. Türkiye’nin ilk liseler arası kısa film yarışması niteliğindeki “Uluslararası Altın Boğa Kısa Film Yarışması”, organize edilecek çevrimiçi ödül töreni ile genç yönetmenleri değerli jüri üyeleri ile bir araya getirerek emeklerinin karşılığı olan birbirinden cazip ödülleri almalarına imkan sağlayacak.

Yıllardır dünyanın farklı kültürlerini sinema çatısı altında toplamayı amaçlayan yarışma, her sene daha çok lise öğrencisini sinema alanında teşvik etmeyi ve bu alandaki başarılarını ödüllendirmeyi hedefliyor.

Son başvuru tarihi 1 Haziran 2021 olarak belirlenen 18. Uluslararası Altın Boğa Kısa Film Yarışması hakkında detaylı bilgiye, katılım koşullarına ve başvuru formuna www.ielsinema.org adresinden ulaşabilirsiniz.

Avatar

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir