FilmArası Dergisi

Almanya’nın Oscar Adayı Vizyona Giriyor

Almanya’nın Oscar adayı olarak belirlenen Nora Fingscheidt imzalı Oyunbozan, 27 Eylül’de vizyona giriyor.

2019 Berlin Film Festivali’nin en çok konuşulan filmlerinden biri olan Oyunbozan (System Crasher) yönetmeni Nora Fingscheidt’in ilk uzun filmi olmasıyla festivalin sürprizlerinden biri oldu. Filmin en dikkat çekici yanı ise başrolündeki küçük oyuncusu Helena Zengel. 11 yaşındaki Helena cesur oyunculuğuyla o kadar ses getirdi ki, bir sonraki projesinde Tom Hanks ile rol alacağı duyuruldu. Film, geçtiğimiz günlerde Almanya’nın da Oscar adayı olarak seçildi.

Öfkesini içinde tutamayan ve sık sık saldırganlaşan 9 yaşındaki Benni için annesi çareyi onu Sosyal Hizmetlere teslim etmekte bulur. Ancak tek isteği annesinin yanında olmak olan Benni, sistemde kendine yer edinemez ve gönderildiği her geçici ailenin yanından öfkesi yüzünden ayrılmak zorunda kalır. Kaldığı bakımevinden onu okula getirip götürmekten sorumlu Micha, bu renkli kişilikli küçük kızla bağ kurar. İnsanlardan uzakta olmanın Benni’ye iyi geleceğini düşünür. Gittikleri doğa kampında Benni, ağaçların arasında hayatının en mutlu 3 haftasını geçirir. Ancak gerçek hayata döndüklerinde Benni kendini yine evsiz bulunca öfkesini durdurabilecek midir?

Oyunbozan, 27 Eylül’de vizyonda seyirciyle buluşacak.

Avatar

Film Arası Dergisi

Temmuz 2010’da yayın hayatına ‘merhaba’ diyen Film Arası Sinema Dergisi, beşinci yılına doğru, yoluna daha emin adımlarla devam ediyor. Kapak dosyaları ve röportajlarıyla her ay sinema gündemine damgasını vuran Film Arası, artan okuyucu kitlesi ile sinema heyecanının paylaşıldığı büyük bir aileye dönüştü.

Yorum Yap

Temmuz 2017