Akbank Kısa Film Ödülleri Sahipleri Açıklandı!

16. Akbank Kısa Film Festival sonuçları dün akşam Ceyda Düvenci’nin sunumıuyla Akbank Sanat instagram hesabından yapılan canlı yayınla açıklandı.

‘Ulusal Yarışma Festival Kısaları’ kategorisindeki filmler arasından Can Evrenol, Öykü Karayel, Mehmet Bahadır Er, Tamer Levent ve Derya Bigalı’dan oluşan jüri, ‘En İyi Kısa’ ödülüne Gökhan Gökalp’in Avaryası’nı layık gördü. Mansiyon ödülüne layık görülen filmler ise Kasım Ördek’in Yağmur Olup Şehre Düşüyorum ve Ahmet Keçili’nin Dede oldu.

Maryna Er Gorbach,  Afsaneh Pakroo, Sinisa Gacic, Tolga Karaçelik ve Derya Bigalı’nın yer aldığı ‘Ulusal Yarışma Dünyadan Kısalar’ kategorisinde ise Çek yönetmen Daria Kashcheeva’nın Daughter filmi ödüllendirildi. Bu kategoride mansiyonu ise Mohammad Hormozi’nin “Inner Self” ve Morad Mostafa’nın “Ward’s Henna Party” adlı filmler aldı.

‘En İyi Senaryo’ ödülü için Tuğçe Altuğ, Akın Aksu ve Melik Saraçoğlu tarafından senaryolar değerlendirildi. Değerlendirmeler sonucunda Sandra Peso’nun Bimba projesi En İyi Senaryo ödülünü aldı. Mansiyon ödülünü de Ayça Çiftçi’nin O Yaz başlıklı projesi aldı.

Evde Kısa Film Yarışması Başvuruları Başlıyor

Festival kapsamında bu yıla özel Evde Kısa Film Yarışması düzenleniyor. Yarışmaya katılmak isteyenler son bir ay içerisinde çekilen en az 2, en fazla 5 dakikalık filmleriyle başvuru yapabilecek. 4-24 Mayıs tarihleri arasında yapılacak Jüri değerlendirmeleri sonrasında sonuçlar 5 Haziran’da Akbank Sanat Instagram sayfasından açıklanacak.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir