Akademi Yılın Gafına İmza Attı!

Oscar Ödüllerine sayılı günler kala yılın gafı Akademi’den geldi. Twitter sayfasında Oscar tahminlerini paylaştığı bir tweet attı. Akademi yanlışıklığı farkedip tweeti silmeden önce, tweet pek çok kişi tarafından paylaşıldı.

Tahminlere Göre Oscar Alan İsimler

Tahminlere göre, en iyi film Parasite, en iyi yönetmen 1917 ile Sam Mendes, en iyi orijinal senaryo Parasite, en iyi uyarlama senaryo ise Jojo Rabbit seçilmiş görülüyor .Oyunculuk kategorilerinde Joker’in yıldızı Joaquin Phoenix en iyi erkek oyuncu, Judy’nin yıldızı Renée Zellweger en iyi kadın oyuncu, Once Upon a Time in Hollywood yıldızı Brad Pitt ve Marriage Story oyuncusu Laura Dern en iyi yardımcı oyuncu ödülleri için tercih edilmiş isimler.

Takipçilerin bu tahmin listesini Oscar’ın kazananları olarak yorumlamasının sebebi SAG ve BAFTA’da ödüllerini kazanan isimlerle aynı olmasından kaynaklanıyor.

Sonrasın Akademi hatanın fark edilmesi üzerine:

” Oscar hayranlarını tahminlerini paylaşmaya davet ediyoruz. Birçoğunuz bunu zaten yaptı. Bizim hesabımızdan bir bilgilendirme atıldı diye düşündünüz. Bu hata düzeltildi. Seçimlerimizi pazar günü açıklayacağız.” şeklinde açıklama yaptı.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir