Ahmet Kaya Filmi Vizyonda

Ahmet Kaya’nın hayatını anlatan İki Gözüm Ahmet filmi bugün vizyona girdi.

Ahmet Kaya’nın eşi Gülten Kaya ve kızları Çiğdem Öztürk ve Turaç Melis Kaya, “Bu film iznimiz olmadan çekildi” diyerek dava açmıştı. Dava sonucunda ihtiyatlı tedbir çıkarılmış ama sonrasında filmin yapım şirketi X yapım kararı kaldırtmıştı.

Olaylı bir süreç sonrası vizyona giren İki Gözüm Ahmet filminde Ahmet Kaya’yı canlandıran Özgür Tüzer’e başrollerde Aleyna Solaker, Serdar Orçin, Ruhi Sarı, Metin Yıldız ve Yelda Reynaud eşlik ediyor.

Filmin Konusu

Ahmet İki Gözüm 28 Ekim 1957 yılında Malatya’da doğan ve 16 Kasım 2000’de Paris’te hayata gözlerini yuman Ahmet Kaya’nın hayat hikayesini konu ediyor. Malatya’da kümesteki tavuklara konser vererek müzik hayatına başlayan Ahmet Kaya, İstanbul’a göç etmesinin ardından yaptığı müzikle büyük kitlelere hitap etmeye başlar. Ahmet Kaya’nın hayatının dönüm noktalarını seyirci ile buluşturan filmde, ‘Kimler Ahmet Kaya’yı hedef aldı?’, ‘Neden Ahmet Kaya?’, ‘Ahmet Kaya Paris’te neler yaşadı?’, ‘Ahmet Kaya vatan hasreti çekerken başka hangi acıları yaşadı?’ gibi pek çok sorunun cevabı yer alıyor. 

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir