Acun Ilıcalı’dan Dijital Platform Geliyor!

Acun Ilıcalı kuracağı yeni dijital platformu EXXEN’in adını sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu.

Ülkemizdeki Netflix, BluTV, Amazon Prime, Bein Connect gibi online izleme platformlarına bir yenisi daha eklenecek.

Survivor, O Ses Türkiye, Yetenek Sizsiniz ve Master Chef yarışma programlarıyla reyting rekorları kıran TV8 son zamanlarda Kırmızı Oda ve Doğduğun Ev Kaderindir dizileriyle de iddiasını gösterdi.

Candaş Tolga Işık’ın sunduğu Az Önce Konuştum programına konuk olan Acun Ilıcalı dijital platformun adını reklamcı Ali Taran’ın bulduğunu belirtti.

Platformla ilgili şu sözleri sarf etti:

“Çok iddialı bir platformla geliyoruz. Öncelikle onu söyleyeyim. Televizyonculukla hayallerimizin hepsini gerçekleştirecek durumda değiliz. Büyük televizyonlar akşamı bir programla geçirmek zorundalar. Bunun sebebi program kalitesini arttırdığın zaman reklamla bu geliri elde etmen gerekiyor. Bir dizinin maliyetini anca 4 kuşak reklamla elde edebiliyorsun. Dijital dediğinde bambaşka bir dünya var. Alıyorsun telefonu istediğini seyrediyorsun. O zaman ben 10, 20, 40 dakikalık içerikler yapabileceğim. “

Televizyondan farklarına ve özgünlüğüne dikkat çeken Acun, kuracağı dijital platformda hayallerini gerçekleştireceğini belirtti ve şöyle devam etti:

” İçerik olarak ciddi zengin olacağımızı düşünüyorum. Benim hayalini kurduğum bir projem var. Bir süpriz programı onu yapacağım. Akılların almayacağı süprizlerin olduğu bir program yapacağım. Kendime 50 kişilik bir ekip kuruyorum. O ekiple çılgın bir süpriz programı yapacağım. Çok iddialı bir model yarışması yapacağız. Belgesellerimiz olacak. Savaş Karakaş ile Dumlupınar belgeseli yapacağız. Çok önemli yapımcılardan çok iyi destekler alıyoruz. Şöyle bir şey fark ettim, insanlar yapımcılar içinde geçerli , sanki insanlar bizi bekliyor. Timur Savcı, Fatih Aksoy ile toplantı yaptık. Hayatımda bu kadar destek almadım. Çok önemli beyinler çok önemli destekler alacağımızı düşünüyorum. Çünkü herkesin böyle bir platforma ihtiyacı var. Türkiye’de böyle büyük oyuncuların oynayacağı ve hepsinin bir arada olduğu bir platforma ihtiyaç var gibi geliyor bana.”

Platform’un yayın hayatına ne zaman başlayacağı dair bir açıklama bulunmuyor.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.