Abluka’ya Yoğun İlgi

5. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali kapsamında gösterime giren, yönetmenliğini Emin Alper’in yaptığı “Abluka” filmine yoğun ilgi gösterildi.

Oyuncuları arasında Mehmet Özgür, Tülin Özen, Berkay Ateş, Müfit Kayacan ve Ozan Akbaba’nın yer aldığı Abluka filmi, Türkiye sinemalarında ilk gösterimini 5. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali kapsamında Atlas Sineması’nda gerçekleştirdi. Filme gösterilen yoğun ilgi nedeniyle gösterim 10 dakika gecikmeli olarak başladı. Küçükçekmece Şahintepesi bölgesinde çekimleri gerçekleşen film daha önce gösterildiği 72. Venedik Film Festivali’nde ‘Jüri Özel Ödülü’ne layık görülmüştü. Film ayrıca 22. Uluslararası Altın Koza Film Festivali “En İyi Film” ödülüne de layık görülmüştü.

Filmin sonunda yapılan kısa söyleşide yönetmen Emin Alper filmle ilgili şu detayları izleyicilere aktardı: “Filmimiz görselleri açısından zamanın ve koşulların bize sağladıklarıyla çekildi. İstediğimiz görsellerin hepsini tam anlamıyla yakaladık. 1990’ların hikayesini anlattık. O dönemden yola çıktık, etkilendik, beslendik lakin günümüzü de anlatmış olduk.”

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir