‘9 Kere Leyla’nın Vizyon Tarihi Belli Oldu!

Ezel Akay’ın yönetmenliğini yaptığı ve Haluk Bilginer’in oyuncu kadrosunda olduğu 9 Kere Leyla filmi 27 Martta sinemaseverlerle buluşacak.

Neredesin Firuze, Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü? ve Yedi Kocalı Hürmüz gibi filmlerde imzası bulunan Ezel Akay en son 2012 yılında çektiği F Tipi Film’ini çekmişti. Beyazperdeye tekrar dönen Akay, Dokuz Kere Leyla adlı filminin çekimlerine devam ederken aynı zamanda Zeki Müren’in Öpücüğü filminin hazırlıklarını da sürdürüyor

Filmin Konusu

Leyla ve Adem adlı bir çiftin hikayesi filmin odak noktası. Artık eski heyecanını kaybeden ve rutin bir hayat yaşayan çift, Adem’in başka birine aşık olmasıyla daha da karmaşık bir ilişki yaşamaya başlar ve büyük bir çıkmaza girerler. Leyla, ayrılmak istemez. Adem ise Leyla’yı dokuz kere öldürmeye teşebbüs eder ama başaramaz. Böylece, eğlenceli bir hikaye ortaya çıkar ve Akay, kadınların dünyası için önemli söylemler ortaya koyar.

Oyuncu Kadrosu

Dokuz Kere Leyla’nın oyuncu kadrosunda; Haluk Bilginer, Demet Akbağ, Elçin Sangu, Fırat Tanış, Alican Yücesoy, Hakan Eke, Emre Kıvılcım ve İhsan Ceylan yer alıyor.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir