9 Kere Leyla’dan İlk Tanıtım

Ezel Akay’ın yönetmenliğini yaptığı ve Haluk Bilginer’in oyuncu kadrosunda olduğu 27 Mart’ta sinemaseverlerle buluşacak 9 Kere Leyla’dan ilk tanıtım geldi.

Neredesin Firuze, Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü? ve Yedi Kocalı Hürmüz gibi filmlerde imzası bulunan Ezel Akay en son 2012 yılında çektiği F Tipi Film’ini çekmişti.

Filmin Konusu

Leyla ve Adem adlı bir çiftin hikayesi filmin odak noktası. Artık eski heyecanını kaybeden ve rutin bir hayat yaşayan çift, Adem’in başka birine aşık olmasıyla daha da karmaşık bir ilişki yaşamaya başlar ve büyük bir çıkmaza girerler. Leyla, ayrılmak istemez. Adem ise Leyla’yı dokuz kere öldürmeye teşebbüs eder ama başaramaz. Böylece, eğlenceli bir hikaye ortaya çıkar ve Akay, kadınların dünyası için önemli söylemler ortaya koyar.

Yayınlanan tanıtımda eğlenceli bir Ezel Akay filminin sinemaseverleri beklediği görülüyor.

Tanıtımı izlemek için : https://www.youtube.com/watch?v=fd4GVdHsbM8

Rabia Bulut

1994 İstanbul doğumlu. Lisans eğitimini felsefe alanında tamamladı.t Yüksek Lisansını ise Medya ve Kültürel Çalışmalar alanında yaptı. Sinemada Aşk ve Zaman: Sevmek Zamanı ve Masumiyet Filmlerinin İncelenmesi başlıklı teziyle tamamladı. Lisansta aldığı sinema ve felsefe dersi kalemini sinema yazarlığına çevirmesine vesile oldu. Film Arası ile yolları kesişti. Haberler ve röportajlar yapmakta, sinema yazıları yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir