62 Milyon Aboneye Ulaştı

Paramount+ ve Showtime, Toplamda 62 Milyon Aboneye Ulaştı.

Paramount Global salı günü yaptığı açıklamada, Paramount+ ve Showtime’ın 2022’nin ilk çeyreğinin sonunda toplam 63 milyon aboneye ulaştığını açıkladı. Bu yeni toplamın 6,8 milyonu, Paramount+’a ilk çeyrekte gelen yeni kullanıcılardan oluşuyor.

Şirket 2021’in sonunda toplam 56 milyon abonesi olduğunu bildirmişti. O zamanlar yeni abonelerin %80’i (yani 7,3 milyonu) Paramount+’a yeni abone olanlardı. 4. çeyreğin kapanışıyla Paramount Plus’ın toplam abone sayısı 32,8 milyona ulaşmıştı.

Paramount başkanı ve CEO’su Bob Bakish salı günü ilk çeyrek kazanç sonuçlarına eşlik eden açıklamasında, “İlk çeyrek, Paramount’un benzersiz varlıklarının ve şirketin devam eden ivmesinin gücünü ve potansiyelini bir kez daha gösterdi” dedi ve “Geniş bir içerik dizisine sahibiz. Reklam destekli ve aboneliği kapsayan bir iş modelimiz var. Akışla tiyatro ve televizyonu birbirine bağlayan küresel bir portföye sahibiz. Tüketicilere harika bir deneyim sunarken, hissedarlarımızı zorlayıcı bir finansal modele odaklanmaya davet ediyoruz. Stratejimiz işe yarıyor” diye ekledi.

Paramount Global’in ücretsiz platformu Pluto TV ise, 2021 sonunda 65 milyondan fazla aboneye sahipti ve 2022 ilk çeyrekte yaklaşık 68 milyon aylık aktif kullanıcıya erişmeyi başardı.

Kaynak: Variety

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.