FilmArası Dergisi

5. Suç ve Ceza Film Festivali Başlıyor

5. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali “ayrımcılık” temasıyla 16 Ekim’de başlıyor. 16-22 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek olan festivalin açılış filmi Alias Maria olarak belirtilirken, ön plana çıkan filmler arasında Abluka, Kar Korsanları ve Partisan yer alıyor.

Festival Açılışı 15 Ekim 2015 Cuma günü Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleşecek ve “Alias Maria” filmi izleyenlere sunulacak. Gösterimler Beyoğlu’nda Atlas Sineması’nda, Kadıköy’de ise Caddebostan Kültür Merkezi’nde devam edecek.

Festival kapsamındaki panellerinden ilki 17 Ekim Cumartesi günü saat 16.00’da Atlas Sineması’nda gerçekleşecek. “The Circle” filmi üzerine “Toplumsal Algıdan Sinemaya: Cinsel Kimlik ve Yönelim” konulu panele Ivan Madeo, Walter Stoffel, Av. Fırat Söyle, Serra Yılmaz, Alin Tasçıyan, Ayta Sözeri konuşmacı olarak katılacak.

İkinci panel yine Atlas Sineması’nda 18 Ekim Pazar günü saat 14.00’de yapılacak. Samir Mehanovic, Amila Ferhatovic, Reshad Strik, Faysal Soysal ve Coşkun Aral’ın katılacağı bu panelin konusu ise “The Fog of Srebrenica” filmi üzerine “Sisler Dağıldı mı?” olarak belirlendi.

Festivalin ödül töreni ise 20 Ekim 2015’de Atlas Sineması’nda gerçekleşecek.

Film Arası Dergisi

Temmuz 2010’da yayın hayatına ‘merhaba’ diyen Film Arası Sinema Dergisi, beşinci yılına doğru, yoluna daha emin adımlarla devam ediyor. Kapak dosyaları ve röportajlarıyla her ay sinema gündemine damgasını vuran Film Arası, artan okuyucu kitlesi ile sinema heyecanının paylaşıldığı büyük bir aileye dönüştü.

Yorum Yap

Temmuz 2017