5 Dk.da ‘18’ Kısa Film Yarışması

Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali tarafından düzenlenen “5 Dakikada 18” Kısa Film Yarışması’na başvurular başladı.

18. yaşında “18’in Halleri”ni tema olarak belirleyen Festival kapsamındaki bu yarışma, kendi yaşam deneyimleri veya gözlemledikleri bireysel/toplumsal yaşantılardan hareketle “18 yaş”ın ifade ettiği birbirinden farklı boyuta kameralarını çevirecek yönetmenlerin filmlerini bekliyor.

Yarışmanın dikkat çeken en önemli özelliği ise, 18. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’nin temasıyla uyumlu bir gençleşmeyi ifade eden ve birçok farklı üniversiteden gencin katılımıyla oluşan Festival Genç Kurulu’nun yarışma içeriğini şekillendirmesi. Jüride Berrin Balay, Eren Yüksel, Andreas Treske’nin yanı sıra, kurul üyesi iki genç sinemaseverin de yer alacağı ve son başvuru tarihi 15 Mart 2015 Pazar olan “5 Dakikada 18” Kısa Film Yarışması’nda, jürinin değerlendirmesi sonrası ilk üçe kalan kısa filmle birlikte jüri özel seçimi iki film de festival kapsamında gösterim şansı bulacak.

Yarışma ile ilgili detaylı bilgiye www.ucansupurge.org adresinden ulaşılabiliyor.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir