FilmArası Dergisi

30 Bin TL Ödüllü Kısa Film Yarışması

Bu yıl 2. düzenlenen Genç Öncüler Kısa Film Yarışması başvuruları başladı. Geçen yıl ‘Evsizler’ temasıyla başvuru kabul eden yarışmanın bu ayki teması ise Bireyselleşme ve Aile olarak belirlendi.

Sosyal meselelere vurgu yapma kaygısı güden yarışmada birincilik elde edecek filme 10 Bin, ikinciye 7 bin, üçüncüye ise 4 Bin TL para ödülü verilecek. Yarışma kapsamında ayrıca Jüri Özel Ödülü’ne değer film 2 Bin TL, Genç Öncüler Özel Ödülü için 2 Bin TL ve 5 adet film de mansiyon ödülü için Bin’er TL ödül alacaklar.

Sinema yazarı İhsan Kabil’in başkanlık yaptığı yarışma jürisi yazar Cihan Aktaş, sinema yazarları Dilek Karataş ve Abdulhamit Güler, yönetmen Emre Konuk ve gazeteci-yazar İsmail Kılıçarslan’dan oluşuyor.

Yarışma için son başvuru tarihi ise1 Nisan 2017.

 

Film Arası Dergisi

Temmuz 2010’da yayın hayatına ‘merhaba’ diyen Film Arası Sinema Dergisi, beşinci yılına doğru, yoluna daha emin adımlarla devam ediyor. Kapak dosyaları ve röportajlarıyla her ay sinema gündemine damgasını vuran Film Arası, artan okuyucu kitlesi ile sinema heyecanının paylaşıldığı büyük bir aileye dönüştü.

Yorum Yap

Temmuz 2017