2021’in En Kötü Filmleri!

Bazen film eleştirmenleri okuyuculara kötü bir film deneyimi yaşamayacaklarında dair güvence vermek ister. Özellikle sıkıcı, yetersiz, saldırgan bir film aracılığıyla acı çekmelerini önlemeyi, seyredilenlere belli bir perspektiften bakmayı sağlamayı hedefler. İşte Variety dergisinin eleştirmenleri, bu doğrultuda 2021’nin en kötü filmlerini seçti.

1. Cherry

Tom Holland, Ciara Bravo, Jack Reynor, Michael Rispoli ve Jeff Wahlberg’in yer aldığı film Irak’tan dönen eski bir ordu doktorunun geçirdiği travma sonrası yaşadığı stres bozukluğunu konu almaktadır. 26 Şubat 2021’de gösterime giren film ve 12 Mart 2021’de Apple TV+ üzerinden dijital olarak yayımlandı.

2. Music

Genç bir kadın olan Zu, ailesinden uzakta tek başına bir yaşam sürer. Ancak onun hayatı, otizm spektrum bozukluğu olan üvey kız kardeşi Music’in tek koruyucusu olacağını öğrenmesiyle bambaşka bir hal alır.

3. Benedetta

RoboCop, Basic Instict, Elle gibi yapımlara imza atan Paul Verhoeven’ın Cannes Film Festivali’nde yarışan yeni filmi Benedetta, Judith C Brown‘ın 1986 yılında yayımlanan Immodest Acts: The Life Of A Lesbian Nun In Renaissance Italy adlı kitabından uyarlandı. Virginie Efira, Charlotte Rampling, Daphné Patakia, Lambert Wilson, Olivier Rabourdin gibi isimlerin oyuncu kadrosunda yer aldığı film, girdiği lezbiyen ilişkiler nedeniyle kilise tarafından yargılanan Benedetta Carlini’yi merkezine alıyor.

4. C’mon C’mon

Tamamı siyah-beyaz olarak çekilen bu film, son projesi üstün yetenekli çocukları içeren bir belgesel yapımcısının, babası manik döneme girdiği bipolar bozuklukla mücadele eden, zeki, bir o kadar da hassas küçük yeğeni ile kurduğu bağı anlatıyor.

5. The Woman in the Window

A.J. Finn’in aynı isimli çok satan kitabından uyarlanan The Woman in the Window, yaşadığı kaygı bozukluğu sonrası agorafobisi oluşan ve evinden çıkamayan Anna Fox’un, komşularını gözetlerken bir cinayete şahit olduğunu düşünmesi sonrası gelişen olayları konu ediniyor.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir