2021’in En İddialı Aksiyon Filmleri

Coronavirüs salgını sebebiyle vizyona girecek filmlerin vizyon tarihlerinde çeşitli ertelemeler oldu. Ertelemelerin sonucunda 2020’nin ikinci yarısında Mulan, Tenet ve Wonder Woman 1984 filmleri vizyona girecek. 2021 yılı ise coronavirüs salgını sonrası aksiyon seven sinemaseverlere ilaç gibi gelecek.

The Batman, Morbius, Fast and Furious serisinin 9. filmi ve Avatar 2 filmleri 2021’nin dikkatleri çeken filmlerinden bazıları olarak listede yerini alıyor.

2020 ve 2021’de vizyona girecek aksiyon filmlerin tam listesi ise şöyle:

Mulan – 21 Ağustos 2020

2020’nin ilk yarısında vizyona girmesi planlanan ama coronavirüs sebebiyle Temmuz ayına ertelenen Mulan, savaşçı bir kadının hikayesini anlatıyor. Disney yapımcılığında çekilen filmin kadrosunda;  Yifei Liu, Donnie Yen, Jason Scott Lee yer alıyor.

Tenet – 31 Temmuz 2020

2020’nin en çok beklenen filmlerinden olan Tenet, bir aksilik çıkmazsa 31 Temmuz’da sinemaseverlerle buluşacak. Usta yönetmen Christopher Nolan’a Robert Pattinson ve John David Wahington eşlik ediyor. Filmin konusunda dair çeşitli yorumlar bulunmakta. Kimileri bir zaman yolculuğu filmi demekte kimileri ise bir romantik-gerilim tarzında bir film olduğunu söylemekte.

Wonder Woman 1984 – 2 Ekim 2020

Gal Gadot’nun canlandırdığı Wonder Woman’ın maceralarını anlatan devam halkasıdır.

The Hitman’s Wife’s Bodyguard – 2021

Aksiyon ve komedi türünde olan filmin başrollerinde Salma Hayek, yan Reynolds ve Samuel L. Jackson yer alıyor. Serinin ikinci filminde Bodyguard Michael Bryce ve korunan Darius Kincaid etrafında dönen ilk filmin aksine bu kez gözler Salma Hayek’in canlandırdığı Sonia Kincaid karakterine çevriliyor.

Escape Room 2 – 1 Ocak 2021

2019 yapımı Ölümcül Labirent filminin devam halkası olan Escape Room 2’nin yönetmen koltuğunda ilk filmde olduğu gibi Adam Robitel oturuyor. Filmin kadrosunda Taylor Russell, Logan Miller, Indya Moore, Isabelle Fuhrman, Holland Roden, Thomas Cocquerel gibi isimler yer alıyor. Serinin ilk filmi, kaçış odasından kurtulmaya çalışan altı yabancının hikayesini konu ediyordu.

Mortal Kombat – 15 Ocak 2021

1995 tarihli ve ülkemizde Ölümcül Savaş adıyla seyircisiyle buluşan Mortal Kombat filminin çevrimi olan yapımın yönetmen koltuğunda Simon McQuoid oturuyor.

355 – 15 Ocak 2021

Başrolünde Jessica Chastain, Marion Cotillard, Penelope Cruz, Diane Kruger, Lupita Nyong’o ve Bingbing Fan’in yer aldığı Simon Kinberg imzalı “355”, uluslararası ajanların maceralarını konu edinen bir ajan filmi. Hükümet tarafından kontrol edilen uluslararası kadın ajanları takip eden hikayede, ajanlar tüm dünyayı  kaosa sürükleyecek olan ölümcül bir silahın peşine düşerler.

Chaos Walking – 23 Ocak 2021

Doug Liman’ın yönetmen koltuğunda yer aldığı filmin kadrosunda Daisy Ridley, Tom Holland ve  Demian Bichir yer alıyor. Aksiyon ve bilim kurgu türündeki filmde Todd Hewit ve Viola Yeni Dünya gezegenini öldürücü virüsten kurtarmak için beraber ilerleyeceklerdir.

Canavarlar Ligi – 29 Ocak 2021

Hamish Grieve’in yönettiği ve Ben Schwartz, Will Arnett, Geraldine Viswanathan ile Terry Crews’in seslendirdiği animasyon filmi, canavar güreşinin dünya çapında bir spor, canavarların da süper star sporcular olduğu bir dünyada genç Winnie, sevimli bir canavara, şampiyonluk yolunda koçluk yaparak babasının izinden gitmeye çalışmasının hikayesini anlatıyor.

Eternals – 12 Şubat 2021

Angelina Jolie, Richard Madden gibi önemli isimlerin kadrosunda bulunduğu Eternals, Marvel’da yepyeni bir dönemi açacak.

Ghostbusters: Afterlife – 5 Mart 2021

Ghostbusters: Afterlife, yeni nesil kahramanlarla birlikte geleneği devam ettirecek.

Raya adlı savaşçı Lumandra olarak bilinen bir yerde bulunan son ejderha Sisu’yu bulmak için macera dolu bir yolculuğa çıkar.

Morbius – 19 Mart 2021

Jared Leto, Morbius sayesinde Sony’nin Marvel Evreni’ne bir vampir olarak katılıyor.

Tomb Raider 2 – 19 Mart 2021

Alicia Vikander’in Tomb Raider olarak karşımıza çıktığı serinin ilk filmi eleştirmenler beğenmese de gişede fena olmayan bir başarı yakalamıştı. Onun sonucu olarak da devamının gelmesi kaçınılmazdı.

Fast and Furious 9 – 2 Nisan 2021

Vin Diesel ve Michelle Rodriguez‘i bir kez daha bir arada göreceğimiz Hızlı ve Öfkeli 9, aslında bu yıl vizyona girecekti. Ancak coronavirüs filmi 2021’e iteledi.

Shang-Chi and The Legend of The Ten Rings – 7 Mayıs 2021

Daniel Destin Cretton‘ın yönetmeni olduğu Shang-Chi’nin çekimleri yarıda kesildi. Ancak iddialı Marvel filmlerinden biri olacak!

Godzilla vs. Kong – 21 Mayıs 2021

Devasa goril King Kong ile korkunç sürüngen yaratık Godzilla 2021 yılında çarpışacak. Kadrosunda Alexander Skarsgaard ve  Millie Bobby Brown yer alıyor.

Jurassic World: Dominion – 11 Haziran 2021

Coronavirüs salgını patlak vermeden önce çekimleri yapılıyor olan Jurassic World: Dominion, 2021’in takvimlerine işaretlendi.

Venom: Let There Be Carnage – 25 Haziran 2021

Andy Serkis’in yönetmeni olacağı, Woody Harrellson ve Tom Hardy‘nin başrolüne yerleşeceği Venom: Let There Be Carnage, Haziran ayında izleyici karşısında olacak.

Space Jam: A New Legacy – 16 Temmuz 2021

Bu kez NBA yıldızı LeBron James‘in izleyici karşısına çıkacağı Space Jam: A New Legacy, eski tadı verir mi bilemiyoruz. Ancak merakla bekliyoruz.

Uncharted – 16 Temmuz 2021

Onlarca yönetmene veda eden Uncharted bu kez hayat geçirilebilir umuduyla, 2021 yılının Temmuz ayını gözlüyoruz. Tom Holland ve Mark Wahlberg‘i birleştiren Uncharted’ın yönetmeni Ruben Fleischer olacak.

The Tomorrow War – 23 Temmuz 2021

İşgal altında bulunan dünyada insanlar, uzaylılara karşı verdikleri savaşta büyük bir yenilgiye uğrar. Artık değişen düzende yaşayan bilim insanları, sistemi değiştirmek için asker yetiştirmeye karar verir. Savaşa hazırlanmak için yeni bir yol keşfeden bilim insanları tarafından yetiştirilen askerlerin vereceği savaş, insanlığın geleceğini belirleyecektir. Yönetmen koltuğundan Chris McKay, kadrosunda ise Chris Pratt, Yvonne Strahovski ve  J.K. Simmons yer alıyor.

Jungle Cruise – 30 Temmuz 2021

Dwayne Johnson ve Emily Blunt’un yer aldığı filmde kaşif Lilly Houghton ile kaptan Frank’i Amazon ormanlarının derinliklerinde macera dolu bir yolculuk beklemektedir.

The Suicide Squad – 6 Ağustos 2021

DCJames Gunn‘a The Suicide Squad‘ı yeniden çektirdi. David Ayer ile ise yollar tamamen ayrıldı.

The Man from Toronto – 17 Eylül 2021

Patrick Hughes’ın yönetmenliğini yaptığı Woody Harrelson, Kevin Hart ve Kaley Cuoco’nun başrollerinde yer aldığı The Man from Toronto, dünyayı kurtarmak için güçlerini birleştirip birlikte savaşmak zorunda kalan iki adamın hikayesini konu ediyor.

The Batman – 1 Ekim 2021

Matt Reeves’in yönetmen koltuğunda yer aldığı Batman rolünde Robert Pattinson’un yer aldığı ‘noir bir batman hikayesi olarak’ tanımlanan The Batman 2021’de sinemaseverlerle buluşacak.

Hamilton – 15 Ekim 2021

Tony ve Pulitzer ödüllü Broadway oyunu Hamilton, omuzlarında taşıdığı hiphop kültürünü ve sokak dilini filme aktaracak.

Halloween Ends – 15 Ekim 2021

Halloween serisi yıllar sonra yeniden gündeme bomba gibi düştü. Efsanevi korku serisi, sağlam bir üçlemenin ilk filmiyle 2018’de karşımıza çıkmıştı. Şimdi ise Halloween Ends ve Halloween Kills ile yoluna devam edecek.

Spider Man 3 – 29 Ekim 2021

Tom Holland’ın son kez Marvel yıldızı olacağı, sonrasına Sony’nin evreninde yoluna devam etmesini sağlayacak olan Spider-Man 3, 2021’de izleyici karşısında olacak.

Fantastic Beasts 3 – 12 Kasım 2021

Harry Potter evrenine geri dönmemizi sağlayan Fantastic Beasts‘in üçüncü filmi için hazırlıklar yapılıyor. 

Mission Impossible 7 – 19 Kasım 2021

Tom Cruise‘u bir kez daha izleme fırsatı yakalayacağımız aksiyon dolu serinin yeni filmi Mission Impossible 7’nin çekimleri son olarak coronavirüs salgını nedeniyle İtalya’da yarıda kesilmişti. Ardından İngiltere’de devam ettiği dedikoduları yayıldı.

Avatar 2 – 17 Aralık 2021

James Cameron, tam 4 yeni Avatar filmiyle geliyor. Avatar 2’nin çekimlerine Yeni Zelanda’da coronavirüs salgını sonrası başlandı.

Sherlock Holmes 3 – 22 Aralık 2021

Robert Downey Jr ve Jude Law, bu kez Dexter Fletcher‘ın yönetmenliğiyle Sherlock Holmes 3’te buluşacak.

Black Adam – 24 Aralık 2021

Dwayne Johnson‘ı yıldızı yapacak olan Black Adam, 2021’de sinemalardaki yerini alacak.

İstanbul doğumlu. Lisans eğitimini felsefe alanında tamamladı. Yüksek lisansını Medya ve Kültürel Çalışmalar alanında, "Sinemada Aşk ve Zaman: Sevmek Zamanı ve Masumiyet Filmlerinin İncelenmesi" başlıklı teziyle tamamladı. Lisansta aldığı "Sinema ve Felsefe" dersi kalemini sinema yazarlığına çevirmesine vesile oldu. Film Arası ile yolları kesişti. 2019-2021 yılları arasında filmarasidergisi.com 'un yayın koordinatörlüğünü yaptı. Şimdilerde ise haberleri, röportajları ve sinema yazılarıyla yer alıyor. 2022 yılından itibaren Litros Sanat Dijital Kültür Sanat Gazetesi'nde editör olarak çalışıyor. Sinemanın gücüne inanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir