16. CFF Bugün Başlıyor

16. Crossroads Uluslararası Kısa Film Festivali (16.CFF) Başlıyor

Dünyanın en büyük üçüncü sivil toplum kuruluşu olarak bilinen JCI (Junior Chamber International-Uluslararası Genç Liderler ve Girişimciler Derneği) İstanbul tarafından 15 yıldır BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri kapsamında düzenlenen festival, “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” temasıyla gerçekleşiyor. Finalist filmlerinin gösterimi 21-23 Ekim tarihleri arası Tasarım Atölyesi Kadıköy’de ücretsiz olarak izlenebiliyor.

Crossroads Uluslararası Kısa Film Festivali 2022 yılında Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’na bağlı olarak temasının yansımalarını ve izlerini anlatan kısa filmleri ve yönetmenlerini ödüllendirecek.

Dünya çapında yüzlerce kısa filmin başvurduğu festivalde 9 farklı ülkeden finale kalan “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” temalı 15 film, izleyenlerin beğenisine sunulacak ve izleyiciler tarafından beğenilen filmler ayrıca seyirci özel ödülüne aday gösterilecek.

5 Kasım’da Sinematek/Sinema Evi’nde gerçekleşecek olan Gala Gecesi’nde ise 6 farklı kategoride kısa filmler ödüle layık görülecek.

Sinemaseverler için büyülü bir atmosfere sahip olan Sonbahar mevsiminde ücretsiz olarak gerçekleştirilecek 16.CFF – Final Filmleri Gösterimi’ne tüm sinemaseverler davetlidir.

PAYLAŞ

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir