FilmArası Dergisi

İstanbul Modern’de ‘Biz de Varız!’

İstanbul Modern Sinema, Türkiye sinemasından yeni filmleri bir araya getirdiği Biz de Varız! programının beşincisini gerçekleştiriyor. 10-24 Kasım 2016 tarihleri arasında gerçekleşecek programda, Toz Bezi, Ana Yurdu, Kasap Havası, Kalandar Soğuğu, Rüzgarda Salınan Nilüfe, Baskın gibi pek çok film izleyiciyle buluşacak

İstanbul Modern Sinema, Türk Tuborg A. Ş.’nin katkılarıyla, Türkiye sinemasından yeni filmleri bir araya getirdiği Biz de Varız! programının bu yıl beşincisini gerçekleştiriyor. Program, geçtiğimiz yıl adından söz ettiren, festivallerden ödüllerle dönen ama vizyonda yeterince yer bulamamış filmlerden oluşuyor.

Programda 2016’da çeşitli festivallerden ödüllerle dönen Toz Bezi, Ana Yurdu, Kasap Havası gibi filmlerin yanında bu yıl Yabancı Dilde Oscar adayı olarak Türkiye’yi temsil edecek olan Kalandar Soğuğu, Seren Yüce’nin uzun zamandır beklenen ikinci filmi Rüzgarda Salınan Nilüfer, Zeki Demirkubuz, Derviş Zaim gibi usta yönetmenlerin son yapımları, bu yıl Türkiye’den Cannes’a giden tek film olan Albüm, Bülent Üstün’ün çizgi romanından animasyon uyarlaması Kötü Kedi Şerafettin, Can Evrenol’un özellikle yurtdışında büyük ilgi gören korku filmi Baskın ve dünya prömiyerlerini Berlin Film Festivali’nin Generation bölümünde yapan Mavi Bisiklet ve Rauf yer alıyor.

Gösterimlere filmlerin yönetmen ve oyuncuları da katılacak.

Film Arası Dergisi

Temmuz 2010’da yayın hayatına ‘merhaba’ diyen Film Arası Sinema Dergisi, beşinci yılına doğru, yoluna daha emin adımlarla devam ediyor. Kapak dosyaları ve röportajlarıyla her ay sinema gündemine damgasını vuran Film Arası, artan okuyucu kitlesi ile sinema heyecanının paylaşıldığı büyük bir aileye dönüştü.

Temmuz 2017