FilmArası Dergisi

‘Enkaz’ Amerika’da

Alpgiray M. Uğurlu’nun ikinci uzun metraj filmi olan ENKAZ, Uncrock’ed Entertainment tarafından satın alınan film, 2016’nın ikinci yarısında Amerika ve Kanada’da “Under the Sky” adıyla vizyona girecek.

İstanbul’da büyük bir deprem gerçekleşti ve betonların altında kalan bir kadın kurtarılmayı bekliyor…

Bu acı verici hikayeden yola çıkan ve başrollerini Akasya Asıltürkmen’le Berke Üzrek’in paylaştığı ENKAZ filmi, Türkiye’de ilk kez 11 Nisan’da 35. İstanbul Film Festivali’nde seyirciyle buluşacak.

Akasya Asıltürkmen’in 1 hafta boyunca 1,5 metrekarelik kapalı bir alanda enkaz altında kalan Nisa’yı canlandırdığı filmin daha önce deprem deneyimi yaşayan, deprem korkusu veya klostrofobisi olan izleyicilere sıkıntılı anlar yaşayabilecekleri hatırlatıldı.

Enkaz

Depremde betonların altında kalan Nisa enkazdan kendi çabasıyla kurtulmaya çalışır. Tek başına doğaya adapte olmaya çalışan Barış ise her gün kameraya bakarak yaptıklarını video günlüklerine anlatır. Enkaz altında kalan da, enkaz altından çıkan da telafisi giderilemeyecek hasarlara sahiptir.

Film Arası Dergisi

Temmuz 2010’da yayın hayatına ‘merhaba’ diyen Film Arası Sinema Dergisi, beşinci yılına doğru, yoluna daha emin adımlarla devam ediyor. Kapak dosyaları ve röportajlarıyla her ay sinema gündemine damgasını vuran Film Arası, artan okuyucu kitlesi ile sinema heyecanının paylaşıldığı büyük bir aileye dönüştü.

Temmuz 2017