Yeni Doctor Who Belli Oldu

Yeni Doktor Ortaya Çıktı: ‘Sex Education’ Yıldızı Ncuti Gatwa, Jodie Whittaker’ın Yerine Geçecek.

Ncuti Gatwa, Doctor Who’daki Zaman Lordu rolünü Jodie Whittaker’dan devralarak yeni Doktor olacak.

Şovun resmi Twitter hesabı dün büyük haberi paylaştı ve şunları yazdı: “Gelecek burada! Ncuti Gatwa, Doktor.”

Gatwa, dizinin 14. Doktoru ve rolü oynayan ilk siyahi oyuncu olacak.

Tiyatroda olduğu kadar ekranda da yıldızı parlayan Gatwa’nın büyük çıkışı; İskoç BAFTA’larında En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü kazandığı ve aynı zamanda yine En İyi Erkek Oyuncu dalında BAFTA adaylığını kazandığı Netflix komedi draması Sex Education sayesinde olmuştu.

Gatwa yeni rolünden bahsederken şöyle dedi: “Nasıl hissettiğimi tarif edecek kelimeler tam olarak yok. Derinden onurlu, fazlasıyla heyecanlı ve tabii ki biraz da korkmuş hissediyorum. Bu rol ve dizi, ben de dahil olmak üzere dünyanın her yerindeki pek çok kişi için çok şey ifade ediyor ve inanılmaz yetenekli öncüllerimin her biri, bu eşsiz sorumluluğu ve ayrıcalığı büyük bir özenle ele aldı. Ben de aynısını yapmak için elimden gelenin en iyisini yapacağım. Russell T Davies, neredeyse Doktor’un kendisi kadar ikoniktir ve onunla çalışabilmek bir rüyanın gerçekleşmesidir. Senaryoları dinamik, heyecan verici, inanılmaz derecede zeki ve tehlikeyle dolu. Bir oyuncu için bulunmaz oyun alanı.”

Whittaker, 2017 yılında ilk kadın doktor olarak Zaman Lordu rolünü devralmıştı. Şimdi de ilk kez bir siyahi oyuncuyu bu rolde izleyeceğiz.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.