Sinefesto Eğitim Atölyeleri Başlıyor

Sinefesto.com Eğitim Birimi, ‘sinema yazarlığı’, ‘sinema haberciliği’ ve ‘ sinema röportajcılığı’ atölyeleri başlıyor.

10 Mart’ta sona erecek başvurular sonrası 14 Mart’ta başlayacak olan atölyeler 4 hafta devam edecek ve sürpriz konuklar derslere katılacak.

5 yıla yakın zamandır sinema camiasında kendine özgün bir yer edinen sinefesto.com, eğitim atölyelerini hızlandırıyor. Sinemaya meraklı ve kendini yetiştirme arzusunda olan gençlere imkân sağlamayı amaçlayan atölyelerde kontenjan sınırlı. Başvurular sonrası yapılacak mülakatlar ile sınırlı kursiyer listesi belirlenecek.

ATÖLYELER MART’TA BAŞLIYOR

Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi’nin katkılarıyla ‘Sinema Yazarlığı’ ve ‘Sinema Haberciliği’ ile ‘Röportaj’ atölyeleri 14 Mart 2015 Cumartesi günü başlayacak. 1-10 Mart 2015 tarihleri arasında yapılacak başvurular yalnızca internet üzerinden, sinefesto.com adresinden alınacak.

Başvurular sonrası kontenjanı belirlemek üzere 12-13 Mart’ta TYB İstanbul Şubesi’nde mülakat yapılacak. Mülakat tarihi e-posta veya telefon ile bildirileceği için başvuru formunu eksiksiz doldurulması önemli.

DERSLERİ KİMLER VERECEK?

‘Sinema Yazarlığı’ alanında toplam 4 hafta sürecek atölyede katılımcılar haftada 3 saat eğitim görecek. ‘Sinema Haberciliği’nde 2 hafta, ‘Röportaj’da ise yine 2 hafta ders görülecek.

Yazarlık atölyesinde eğitimler Yeşim Tonbaz tarafından verilecek. Atölyenin konuk yazarı ise Nihal Bengisu Karaca olacak. ‘Röportaj’ derslerini Gülcan Tezcan, ‘habercilik’ derslerini ise Abdulhamit Güler verecek. Bu alanda da sürpriz isimler kursiyerlerle buluşup tecrübelerini aktaracak.

“GENÇLERLE UZUN BİR YOLA ÇIKACAĞIZ”

Amaçlarının, sinemaya donanımlı gençler kazandırmak olduğunu ifade eden Sinefesto Genel Yayın Yönetmeni Abdulhamit Güler, atölyelerin sadece bir başlangıç olduğunu ifade etti. Güler, atölyeleri tamamlayacak olan kursiyerlerle çeşitli alanlarda birlikte çalışmayı arzu ettiklerini belirtti. “Bu toprağın değerlerine ve kadim kültürüne bağlı gençlerle uzun bir yola çıkmak istiyoruz” diyen Güler, “Yazarlık, habercilik, röportaj, film çekimi ve daha birçok alanda faaliyet gösteren Sinefesto, bize katılacak genç arkadaşlarla yakın zamanda adından daha çok söz ettirecek” şeklinde konuştu.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir