Oscar Töreni Her Yerden İzlenebilecek

Corona virüs pandemisi nedeniyle iki ay ertelenen 93. Oscar Ödülleri töreni Los Angeles’deki Dolby Theatre ve birçok farklı noktada aynı anda yapılacak.

Akademiden yapılan açıklamaya göre, corona virÜs önlemleri kapsamında, bu yılki Oscar Ödülleri töreni 25 Nisan’da birden fazla noktada düzenlenerek canlı yayınlanacak.

EŞİ BENZERİ OLMAYAN TÖREN

Açıklamada, “Akademi, tüm katılımcıların sağlığına dikkat ederek, eşi benzeri olmayan bir Oscar töreni sunmaya kararlıdır” ifadesi yer aldı.

KISITLAMALARA DİKKAT EDİLECEK

Euronews’in haberine göre: Akademi, Dolby Theatre dışında henüz törenin yapılacağı diğer salonların sayısı ve yeri hakkında bilgi vermedi. Ayrıca kimlerin katılacağı konusunda da henüz bir açıklama yapılmadı. Ancak ABD’de corona virüs salgınına karşı getirilen kısıtlamaların özenle takip edileceği belirtildi.


2020’DE BİRÇOK FİLM VİZYONA GİREMEDİ

Bu yıl, 2021 Golden Globe Awards’ın da (Altın Küre Ödülleri) 28 Şubat’ta hem Los Angeles hem de New York’ta yapılması kararlaştırıldı. 1950’lerde de Oscar Ödülleri töreni aynı anda Los Angeles ve New York’ta düzenleniyordu. 2020 yılında başta ABD’de olmak üzere birçok ülkede sinema salonlarının kapatılması ile geçen yıl çıkması beklenen birçok filmin vizyona giriş tarihi ertelendi. Bundan dolayı birçok kişinin bu yılki töreni takip etmeyeceği tahmin ediliyor.

SUPER BOWL’DAN SONRA İKİNCİ SIRADA

Son yıllarda Oscar Ödülleri törenini izleyenlerin sayısı düşse de, ABD’de Amerikan futbolu final müsabakası Super Bowl’dan sonra en çok izlenen televizyon programı olmaya devam ediyor. Geçen yıl sadece ABD’de 23,6 milyon seyirci Oscar Ödülleri törenini izlemişti. (NTV)

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir