Jack Kehler Hayatını Kaybetti

Jack Kehler Öldü: ‘Big Lebowski’nin Ev Sahibi, Düzinelerce Film ve TV Şovunun Karakter Oyuncusu 75 Yaşındaydı.

The Big Lebowski’deki Dude’un ev sahibi de dahil olmak üzere kırk yılı aşkın süredir düzinelerce TV şovu ve filmde destekleyici roller üstlenen karakter oyuncusu Jack Kehler öldü.

Kehler’in oğlu Eddie Kehler, Deadline’a babasının Cumartesi günü Los Angeles’taki Cedars Sinai Tıp Merkezi’nde lösemi komplikasyonları nedeniyle öldüğünü söyledi.

22 Mayıs 1946’da Philadelphia’da doğan Kehler, Sanford Meisner ve Wynn Handman ile çalıştı ve ömür boyu The Actors Studio’nun bir üyesiydi. Kısa ömürlü ABC macera dizisi McKenna’da ve ABC yapımı Murder One’ın 2. Sezonunda düzenli olarak yer aldı. The Man in the High Castle, 2000’lerin ortalarında yayınlanan ABC sitcomu I’m with Her ve yıldızlarla dolu 1986 mini dizisi Fresno, kariyerinin önemli noktaları oldu.

Ayrıca 1980’lerde Hill Street Blues, Hunter, Cagney & Lacey, L.A. Law, Newhart ve St. Elsewhere’den ER, 24, NYPD Blue, Angel, Mad Men, Monk, Bones’a kadar onlarca popüler diziye konuk oldu.

Kariyeri boyunca Kehler, Invincible, Pineapple Express, Love Liza, Fever Pitch, Austin Powers: The Spy Who Shagged Me, Lethal Weapon 4, Waterworld, Wyatt Earp, Forces of Nature, Dudley Do-Right gibi düzinelerce sinema filminde yer aldı. The Last Boy Scout, Point Break (1991), Seni Ölümüne Seviyorum, Siyah Giyen Adam II ve Ejderha Yılı, bunların en akılda kalıcıları oldu.

Kaynak: Deadline

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.