HBO Max’ten Kaldırıldı!

Bu yılın en büyük tartışmalarından birine neden olan Warner Bros’un vizyon filmleri kararı hakkında yeni gelişmeler bulunuyor. Stüdyonun, tüm 2021 yılı vizyon filmlerini HBO Max’te yayınlama kararı alması üzerine gösterime giren Wonder Woman 1984 filmi gösterimden kaldırıldı. Geçtiğimiz gün (24 Ocak) tarihinden itibaren Wonder Woman 1984’ün platform üzerinden izlenebilir olmadığı söyleniyor.

HBO Max, tıpkı Disney+ gibi henüz Türkiye üzerinden izlenemiyor. Aynı zamanda sinemalar Mart ayına kadar kapalı olacak. Bu durumda filmlere ulaşımımız kısıtlı durumda. Ancak Amerika gibi ülkelerde durum böyle değildi. Sinemalar çok kısıtlı bir şekilde olsa da açık bulunuyor. Ayrıca HBO Max ve Disney+, sinemalarda gösterilmesi durumunda zarara uğrayacak filmleri bünyesinde gösterebiliyor. Wonder Woman 1984 bu filmlerden biriydi. Wonder Woman 1984’ün gösterim süresinin 31 gün olduğu, platformdan kaldırılmasıyla birlikte ortaya çıkmış oldu.

HBO Max ve Warner Bros’un WarnerMedia altında bulunması, ikilinin belki de ileride DC Evreni filmleri konusunda daha fazla iş birliği yapabileceğini gösteriyor. 4 saat uzunluğunda bir film olması planlanan Justice League Snyder kurgusu da bu yapımlardan biri. Ama tam olarak diğer DC filmleriyle aynı yerde tutamayız. Wonder Woman 1984 için ise HBO Max kararı ani olarak verilmişti. Platformda filmlerinin gösterime gireceğini öğrenen yönetmenlerden bazıları bu duruma karşı çıkmıştı. Hatta Christopher Nolan, Tenet başarısızlığının ardından bir daha stüdyoyla çalışmak istemediğini belirtti. Henüz Wonder Woman 1984 gişe rakamları açıklanmadı.

Ayrıca Wonder Woman 1984’ün HBO Max’e kalıcı olarak geri dönebileceği söyleniyor. Ancak Warner Bros’tan tam açıklamalar gelmediği ya da en azından uyarı neticesinden önceden açıklamalar yapılmadığı için kesin bir bilgi de bulunmuyor. Warner Bros, üçüncü Wonder Woman filmi için yeşil ışık yakmıştı. Filmin başrolünde Gal Gadot, Pedro Pascal, Kristen Wiig ve Chris Pine bulunuyor.

Wonder Woman 1984’ün ülkemizdeki vizyon tarihi belirsiz.

(Beyazperde)

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir