Güldüren Adamın Hüzünlü Sergisi

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 52. Uluslararası Antalya Film Festivali, bu akşam duygulu anlara sahne oldu. En güzel gülen ve Türkiye’yi güldüren adam, büyük oyuncu Kemal Sunal’ın, 15. vefat yıldönümü münasebetiyle düzenlenen serginin açılışında Sunal’ın eşi Gül Sunal göz yaşlarını tutamadı.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve festival direktörü Elif Dağdeviren’in de eşlik ettiği serginin açılışını Sunal ailesi; Gül, Ali ve Ezo Sunal yaptı. Serginin kurdelesini kesen Gül Sunal, usta oyuncunun yıllar boyu biriktirdiği en özel hatıralarını bir arada görünce göz yaşlarını tutamadı.

Sergiyi, davetlilerle birlikte gezen Gül Sunal, büyük oyuncunun, sergide yer alan bir çantası hakkındaki çok özel bilgiyi de basın mensuplarıyla paylaştı:

“Bu, Kemal’in çok özel bir çantasıydı. İçine bir şeyler koyar, kilitler, dolaba koyar, dolabı da kilitler; ‘anahtarı burada’ diye gösterir ama açılmasını istemezdi. Biz de açmadık yıllar boyu. Vefatından sonra da anahtarı bulamadık, açamadık. Sonunda Ali, muhasebecisiyle birlikte açtı çantayı. Meğer ne zamandan kalma mektupları, düğünümüz için gelen tebrikleri; hep bu çantada saklamış”

Menderes Türel de bu çok özel sergiyi festivale taşımalarına izin verdiği için Sunal ailesine teşekkür ederek “Kemal Sunal sadece yaşadığı döneme değil sonrasına da damgasını vurmuş bir isim. İki oğlum var; Kemal Sunal’a yetişemediler ama her gün televizyonda izliyorlar ve onu tanıyor, seviyorlar” diye konuştu.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir