Farhadi Yeni Filmi İçin Hazırlıklara Başladı!

Oscar’lı İranlı Yönetmen Asghar Farhadi en son sinemaseverlerin karşısına Herkes Biliyor filmiyle çıkmıştı. Farhadi bir sonraki filmi ‘A Hero’ için çalışmalara başladı.

3 yıllık bir aradan sonra İran’da çekeceği filmi ‘A Hero’ ilgiyle pek bir ayrıntı bilinmiyor. Deadline’de yer alan habere göre çekimlerin iki ay sonra Şiraz’da başlayacağı ve yönetmenin daha önce çalışmadığı oyuncularla çalışmak istediğidir.

Sinemaya Elly Hakkında, Bir Ayrılık ve The Salesman filminlerini kazandıran yönetmen, İran’ın toplumsal ve sosyal hayatını sinemada aktarmak noktasında başarılı bir dil yakaladı.2012 ve 2017 yıllarında kazandığı En İyi Yabancı Film Ödülleriyle yakaladığı dil, uluslararası arenada taçlandırıldı. Fransızca ve İspanyolca dillerinde çektiği Everybody Knows ve Geçmiş filmleri de bulunuyor.

Rabia Bulut

1994 İstanbul doğumlu. Lisans eğitimini felsefe alanında tamamladı.t Yüksek Lisansını ise Medya ve Kültürel Çalışmalar alanında yaptı. Sinemada Aşk ve Zaman: Sevmek Zamanı ve Masumiyet Filmlerinin İncelenmesi başlıklı teziyle tamamladı. Lisansta aldığı sinema ve felsefe dersi kalemini sinema yazarlığına çevirmesine vesile oldu. Film Arası ile yolları kesişti. Haberler ve röportajlar yapmakta, sinema yazıları yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir