‘Cemil Şov’ Rotterdam Yolcusu

Barış Sarhan’ın yönetmenliğini yaptığı “Cemil Şov“ sinema filmi dünya prömiyerini, 1-7 Şubat 2021 tarihlerinde Hollanda’da gerçekleşecek ve 50. yılını kutlayacak olan Uluslararası Rotterdam Film Festivali’nde yapacak.

22.Aralık.2020– Dünyanın seçkin festivallerden biri olan ve bu yıl 50. kez düzenlenecek Uluslararası Rotterdam Film Festivali (IFFR), Türk sinemasının genç yeteneklerinden Barış Sarhan’ın “Cemil Şov” sinema filmini ağırlayacak. 1-7 Şubat 2021 tarihlerinde Hollanda’da gerçekleşecek festivalin Big Screen Competition kategorisinde yarışacak olan Cemil Şov’un başrollerinde Ozan Çelik, Nesrin Cavadzade, Alican Yücesoy ve Cezmi Baskın gibi ünlü oyuncular yer alıyor. 

Ünlü olmanın karanlık cazibesine odaklanan Cemil Şov filminde, oyuncu olmak isteyen bir AVM güvenlik memurunun trajikomik hikayesi anlatılıyor. Filmin yönetmenliğini aynı zamanda filmin senaristi de olan Barış Sarhan yaptı. Türkiye’nin önde gelen reklam ajanslarında sanat yönetmeni ve sonrasında reklam yönetmeni olarak çalışan Barış Sarhan’ın daha önce çektiği kısa filmleri de yurtiçi ve yurt dışında çok sayıda festivalden aldığı ödül ve beğeniyle dikkat çekiyor. Filmin görüntü yönetmenliğini ise sinema dünyasının bol ödüllü ismi olan Soykut Turan yaptı. 

Yeşilçam olarak bilinen Klasik Dönem Türk Sineması’na da hiç denenmemiş tarzda göndermeler yapan Cemil Şov sinema filminin senaryosu, Kültür Bakanlığı, İKSV Köprüde Buluşmalar, Saraybosna Film Festivali, !f, Sundance Senaryo Lab, First Cut Lab ve Antalya Film Forum gibi seçkin uluslararası film geliştirme platformları tarafından desteklendi. Filmin uluslararası satış temsilciliğini Fransız şirket AlphaViolet üstlendi ve Türkiye sinema dağıtımını da BirFilm yapacak. Cemil Şov filmiyle ilgili gelişmeleri https://www.instagram.com/cemilsov/ sosyal medya adresinden takip edebilirsiniz.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir