Başka Sinema Eskişehir Film Geceleri Başlıyor

Başka Sinema sonbaharda güzel havalara filmlerle veda ediyor. Eskişehir’in tüm güzelliği içerisinde seyirciler bir araya gelecek ve Başka Sinema’nın seçkisinden filmleri açıkhavada birlikte izleme imkanı bulacak. 17 – 25 Eylül tarihleri boyunca  seyirciler her akşam saat 20:00’de ödüllü ve ses getiren yapımlarla buluşuyor. Eti Eski Fabrikası’nda gerçekleştirilecek olan gösterimler boyunca İnsanlar İkiye Ayrılır, Bir Nefes daha ve Beni Sevenler Listesi gibi yılın ödüllü ve ses getiren yapımlarının yönetmen ve ekipleri de Eskişehir’e konuk oluyor.

Bu sene ilk kez düzenlenecek olan Başka Sinema Eskişehir Film Geceleri Eskişehir Tepebaşı Belediyesi, Asteros, Kıraç Group, Pepsi, Eksav ve calling mag’in değerli katkılarıyla gerçekleşecek.

17 Eylül Cuma günü 20:00’de Baba / The Father ile başlayacak olan Başka Sinema Eskişehir Film Geceleri’nde ekip katılımlı ve söyleşili özel gösterimler ve gece seansları yer alıyor.

Başrollerini Anthony Hopkins ve Olivia Colman’ın paylaştığı senenin merakla beklenen ve iki Oscar ödüllü filmi BABA/THE FATHER; erkek-egemen toplumda hayatta kalma mücadelesi veren genç bir kadının şiddet girdabına çekilmesini anlatan Emre Akay’ın yönetmenliğini üstlendiği AV; hem Sundance’te Geceyarısı bölümünde, hem de Berlin’de Panorama bölümünde gösterilen ve “gerçeküstü ve çarpıcı olduğu kadar tuhaf şekilde rahatsız edici” sözleriyle övülen SANSÜR/CENSOR; Karışık Kaset filmi ile tanıdığımız Tunç Şahin’in yönetmenliğini üstlendiği, başrollerinde Burcu Biricik, Pınar Deniz ve Aras Aydın’ın yer aldığı ve 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nden iki ödülle dönen İNSANLAR İKİYE AYRILIR; güçlü dramatik yapısıyla daha önceki benzerleri arasından sıyrılıp fark yaratan ve altı dalda aday olduğu 93. Akademi Ödülleri’nden En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü ile dönen MINARI; Norveç sinemasının ilgiyle izlenen yönetmeni Joachim Trier’ın 74. Cannes Film Festivali’nden En İyi Kadın Oyuncu ödülüyle dönen filmi DÜNYANIN EN KÖTÜ İNSANI/ WORST PERSON IN THE WORLD; başrollerinde Hayal Köseoğlu ve Oktay Çubuk’un yer aldığı, Nisan Dağ’ın sinema ve tiyatronun ölümsüz temalarından Romeo ve Jülyet üzerine rap ritminde bir çeşitlemesi olarak yorumlanan son filmi BİR NEFES DAHA; 40. İstanbul Film Festivali’nde En İyi Film ve En İyi Erkek Oyuncu ödüllerini alanEmre Erdoğdu’nun ikinci uzun metraj filmi BENİ SEVENLER LİSTESİ; Oscar, BAFTA, Altın Küre Ödülleri’nden birçok ödülle dönen, Chloé Zhao’nun yönetmenliğini yaptığı senenin en çok konuşulan filmi NOMADLAND; başrolünde Benedict Cumberbatch’in yer aldığı, gerçek bir olaydan uyarlanan bir kedi-fare oyunu KURYE/THE COURIER; ve son olarak pandeminin başlarında tamamen Zoom üzerinden çekilen ve senenin en iyi korku filmlerinden biri olarak tanımlanan HOST seçkide yer alan filmler arasında.

Etkinlik biletleri Biletix üzerinden satın alınabilir. 17 Eylül’e kadar ön satışta biletler; öğrenciler için 15 TL, tam 20 TL. 17 Eylül’den itibaren öğrenci bileti 20 TLtam bilet ise 25 TL olacaktır. Gösterimlerde COVID-19 önlemleri uygulanacaktır.

.Etkinlik programını detaylı olarak aşağıda bulabilirsiniz;

  • 17 Eylül Cuma : BABA/THE FATHER – 20:00
  • 18 Eylül Cumartesi : AV – 20:00 / SANSÜR/CENSOR – 22:00
  • 19 Eylül – Pazar : Film Gösterimi & Ekip katılımlı söyleşi: İNSANLAR İKİYE AYRILIR – 20:00
  • 20 Eylül Pazartesi : MINARI – 20:00
  • 21 Eylül Salı : DÜNYANIN EN KÖTÜ İNSANI/WORST PERSON IN THE WORLD– 20:00
  • 22 Eylül Çarşamba : Film Gösterimi & Ekip katılımlı söyleşi: BİR NEFES DAHA – 20:00
  • 23 Eylül Perşembe : Film Gösterimi & Ekip katılımlı söyleşi: BENİ SEVENLER LİSTESİ – 20:00
  • 24 Eylül Cuma : NOMADLAND – 20:00
  • 25 Eylül Cumartesi : KURYE/THE COURIER – 20:00 / HOST – 22:00

 

 

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir