2021’in En İyi 10 Film Afişi

Film festivallerinin yeniden salonlara döndüğü, sinemaların açıldığı, beklenen filmlerin vizyona girdiği ve dikkat çeken filmlerin dijital platformlarda izleyiciyle buluştuğu 2021 yılını bitirmemize sayılı gün kaldı. Yılın sonuna doğru en iyi film listeleri dolaşırken bu yazı, konuya farklı bir yönden yaklaşıyor.

Yıl içinde birbirinden özel filmleri sinemaseverlerle buluşturan MUBI’nin her yıl geleneksel olarak paylaştığı yılın dikkat çeken film afişlerinde 2021 yılının en iyileri belli oldu. Pek çok kişi için filmin konusu, yönetmeni ve oyuncu kadrosu göz önünde olurken afişler de azımsanmayacak sayıda sinemaseverin tutkusu arasında.

Her biri birbirinden yaratıcı film afişlerinin olduğu 2021’in En İyi 10 Film Afişi listesine gelin hep birlikte göz atalım:

  1. Ucieczka na srebrny glob (yön: Kuba Mikurda) 

9. Madres paralelas (yön: Pedro Almodóvar)

8. Spencer (yön: Pablo Larraín)

7. Mandabi (yön: Ousmane Sembene)

6. The Amusement Park (yön: George A. Romero)

5. Annette (yön: Leos Carax)

4. Domangchin yeoja (yön: Sang-soo Hong)

3. The French Dispatch (yön: Wes Anderson)

2. Lamb (yön: Valdimar Jóhannsson)

  1. Flee (yön: Jonas Poher Rasmussen)

 

1996'da doğdu. Üniversite için geldiği İstanbul'da kültür sanat sarhoşu olduktan sonra hayatı tamamıyla değişti. Gerçek sinemayla tanışması 2015 yılında İstanbul Film Festivali ile gerçekleşti. Film festivalleri vazgeçilmezi. "Film sinemada izlenir" anlayışının yılmaz destekçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir