2016’nın Merakla Beklenen Filmleri Bölüm 1

2016 yılının merakla beklenen gişe canavarı filmlerini sizler için listeledik…

DEADPOOL ( 12 ŞUBAT 2016)

Marvel’ın sıradaki projesi olan (her ne kadar yapımcı 20th Century olsa da ) Deadpool içerik olarak diğer Marvel filmlerinden epey ayrılacak gibi görünüyor. Film birçok ülkede pg-16 etiketiyle vizyona girecek. İçerdiği seks, küfür ve şiddet unsurlarıyla kendisine diğer çizgi roman filmlerinden daha farklı bir rafta yer bulabilir. Filmin yönetmeni Tim Miller’ın ilk uzun metrajı olacak olan Deadpool’da başkahramanımızı Ryan Reynolds canlandıracak. Filmin yayınlanan fragmanlarına gelen tepkiler hayli olumlu oldu ve hayranları Deadpool ruhunun tam hayal ettikleri gibi sinemaya aktarıldığını söylediler. 4.duvarı yıkmasıyla bilinen karakterimizin çizgi romanlardaki o uçlarda yaşayan kişiliğini bakalım beyazperdede görebilecek miyiz?

BATMAN V SUPERMAN (25 MART 2016)

Batman V Superman kuşkusuz gelecek sezonun en iddialı yapımlarından biri… DC Comics’in en popüler ve güçlü iki kahramanının karşı karşıya geldiği bu filme biz sinemaseverlerin kayıtsız kalması elbet mümkün değil. Filmin yönetmeni olan Zack Snyder’ın yönetmenlik grafiğinde zirve anlarını yaşadığını söyleyemeyiz. Sucker Punch ile sert eleştirilere maruz kalan Synder; daha sonra Man of Steel ile de filme derinlik katamama ve Superman’in hikâyesini saf aksiyona dönüştürmekle suçlanmıştı. Bunun yanı sıra kusursuz bir Batman profili çıkaran Bale-Nolan ortaklığından sonra yeni Batman rolü için Ben Affleck açıklandığında DC Comics hayranlarını evlerinde zor tuttuk açıkçası. Üstelik filmde DC dünyasından görünecek kahramanlar sadece Batman ya da Superman ile sınırlı değil ve bu kahramanların hikâye içerisine yedirilme şablonunun nasıl olacağı kafalarda soru işareti bırakıyor. Ayrıca Man of Steel’deki gibi filmin düz bir aksiyona dönüşme korkusu da fanların canını sıkmıyor değil. Bütün bu handikaplara rağmen Batman V Superman yılın en majör ve gişede oldukça yüksek hasılat elde edebilecek filmlerinden birisi olarak kabul ediliyor. Bakalım merak ettiğimiz “Batman mi döver Superman mi” sorusu bu filmde cevaplanacak mı?

THE JUNGLE BOOK (15 NİSAN 2015)

Rudyard Kipling’in en ünlü çocuk kitaplarından biri olan The Jungle Book, Disney tarafından bu sene beyazperdeye aktarılıyor. Kitabın hayranları, çizgi filmin kitaptan oldukça uzak olduğunu ve hatta filmin içerdiği hicivlerden ayıklanarak çok zayıf bir hale getirildiğini söylemiş; bu nedenle de Disney’i yerden yere vurmuşlardı. Nisan ayında gösterime girecek olan filmin seslendirme kadrosunda Scarlett Johansson, Bill Murray, Ben Kingsley gibi ünlü isimleri göreceğiz. Filmin yönetmeni olan Jon Favreau daha önce Iron Man ile Iron Man 2’yi yönetip oldukça olumlu tepkiler almış daha sonra Cowboys & Aliens ile bu başarısına biraz gölge düşürmüştü. Bakalım Favreau, The Jungle Book’u yeniden diriltip ayağa kaldırabilecek mi?

CAPTAIN AMERICA: CIVIL WAR (6 MAYIS 2015)

Yılın en fazla beklenen filmlerinden birinde yine çizgi roman olması sizi şaşırttı mı? Hayır, şaşırtmamalı çünkü Civil War bu sene Marvel’ın en güvendiği eser olma özelliğini taşıyor. Şu ana kadar Marvel dünyasında izlediğimiz hikâyelerde iyi-kötü savaşı ele alınıp incelenirken bu filmde işler biraz daha karmaşıklaşıyor. Şımarık ve zengin çocuğumuz Iron Man ile delikanlı ve mesafeli adamımız Captain America bu filmde karşı karşıya geliyor. Bu filmin bir nevi DC Comics’in Batman V Superman filmine refleks özelliği de taşıdığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Civil War’ın gişede çok büyük bir iş yapacağı ihtimali oldukça yüksek ama Marvel fanlarının The Avengers: Age of Ultron’dan pek de mutlu ayrılmaması film üzerindeki baskıyı bir derece daha arttırmış durumda.

Konuk Yazar: Nebi Salih Küçük

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir